Znajdź nas na

FAKTY

Uwaga na zmiany organizacji ruchu na węźle Brezelia!

Budowa obwodnicy Ostrowca Świętokrzyskiego wkracza w kolejny etap. Planowane są zmiany organizacji ruchu w związku z przebudową węzła Brezelia. Od 25 maja (środa) na kierowców czekają utrudnienia.

Zdjęcie ilustracyjne

Przebudowa węzła Brezelia w Ostrowcu świętokrzyskim to kolejny etap realizacji obwodnicy miasta w ciągi drogi krajowej nr 9. W przyszłym tygodniu planowane są zmiany organizacji ruchu na węźle, który zostanie przebudowany i dostosowany do włączenia nowej drogi.

 – Od 25 maja 2022 (środa) planowane jest zamknięcie łącznicy węzła Brezelia komunikującej drogę wojewódzką nr 755 (ul. Zygmuntówka) z ul. Jana Piwnika „Ponurego”. Ruch na wprost drogą wojewódzką nr 755 pod wiaduktem węzła odbywał się będzie jak dotychczas, w obu kierunkach z możliwymi przewężeniami i ograniczeniami prędkości. Zamknięte zostaną wjazdy na węzeł (wiadukt) od ulicy Zygmuntówka (od DW755) i od ulicy Jana Piwnika „Ponurego”. Oznakowany objazd poprowadzony zostanie od ulicy Samsonowicza i Jana Piwnika, Aleją 25-lecia Wolności, Aleją 3-go Maja (DK9) ulicą Sandomierską (DK9) i ulicą Zygmuntówka  – wyjaśnia Małgorzata Pawelec-Buras z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Kielcach i apeluje do kierowców, aby zwracali szczególną uwagę na nowe oznakowanie. 

Zmiany organizacji ruchu obowiązywać będą do końca roku.

Trasa objazdu. Źródło GDDKiA oddział Kielce

***

Obwodnica Ostrowca Świętokrzyskiego realizowana jest w systemie projektuj i buduj. Roboty budowlane rozpoczęły się w ub. roku. Po odhumusowaniu terenu, odwodnieniu, zagęszczeniu i wzmocnienia podłoża gruntowego, w maju wykonawca przystąpił do kolejnego etapu robót ziemnych czyli wykonywania nasypów i wykopów.

W ramach inwestycji wybudowana zostanie jednojezdniowa droga klasy GP (główna ruchu przyspieszonego) poprowadzona nowym śladem od węzła Brezelia (skrzyżowanie z drogą wojewódzką nr 755) do włączenia z istniejącą DK 9 (wylot z Ostrowca w kierunku Rzeszowa), poprzez zaprojektowane skrzyżowanie typu rondo. Rondo wybudowane zostanie także na węźle Brezelia. Skomunikuje nowy przebieg DK9 z łącznicą do DW755.

Zakończenie inwestycji planowane jest w 2024 roku.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this