Znajdź nas na

FAKTY

Ostrowczanin Zbigniew Duda dyrektorem w PGE Energia Ciepła S.A. Oddział Elektrociepłownia w Kielcach!

Ostrowczanin Zbigniew Duda objął stanowisko dyrektora PGE Energia Ciepła Spółka Akcyjna Oddział Elektrociepłownia w Kielcach. Na stanowisku zastąpił Dariusza Kozaka.
– Lata pracy robią swoje. Doświadczenie, które w tej dziedzinie mam spowodowało, że otrzymałem taką propozycję od PGE Elektrociepłownia w Kielcach – wyjaśnia Zbigniew Duda.

Zbigniew Duda, radny z Klubu PiS fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Zbigniew Duda potwierdza, że propozycję objęcia stanowiska dyrektora otrzymał z PGE Elektrociepłowni w Kielcach. Nowe stanowisko piastuje od wczoraj (16 czerwca). Zastąpił Dariusza Kozaka, który za Elektrownię odpowiadał od  2016 roku. 

– Od 1987 roku pracowałem w Miejskiej Energetyce Cieplnej w Ostrowcu Św. Gdy w 2014 roku odchodziłem na stanowisko starosty ostrowieckiego, byłem zastępcą kierownika ciepłowni. Większość mojego życia przepracowałem w Energetyce Cieplnej. Lata pracy robią swoje. Doświadczenie, które w tej dziedzinie mam spowodowało, że otrzymałem taką właśnie propozycję  – wyjaśnia Zbigniew Duda i dodaje, że to kontynuacja jego drogi zawodowej, a do pełnienia nowej funkcji jest przygotowany teoretycznie i praktycznie. 

W zakresie nowych obowiązków dyrektora w PGE Energia Ciepła S.A. Oddział Elektrociepłownia w Kielcach  znajdzie się zarządzanie Elektrociepłownią Kielce, wytwarzanie ciepła i energii elektrycznej dla Kielc. Jak dodaje Zbigniew Duda przed Elektrownią wiele wyzwań i innowacji.

– Na pewno jedną z nich będzie płynne przechodzenie w odnawialne źródła energii, wykorzystanie energii, która będzie pozyskiwana z gazu, przechodzenie w stronę „zielonej energii”, to są moje priorytety –   dodaje Zbigniew Duda. 

PGE Energia Ciepła Oddział Elektrociepłownia w Kielcach jest największym producentem energii cieplnej w Kielcach. Elektrociepłownia zajmuje się także przesyłem i dystrybucją ciepła do części mieszkańców Kielc.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this