Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Ostrowczanin Zbigniew Duda dyrektorem w PGE Energia Ciepła S.A. Oddział Elektrociepłownia w Kielcach!

Ostrowczanin Zbigniew Duda objął stanowisko dyrektora PGE Energia Ciepła Spółka Akcyjna Oddział Elektrociepłownia w Kielcach. Na stanowisku zastąpił Dariusza Kozaka.
– Lata pracy robią swoje. Doświadczenie, które w tej dziedzinie mam spowodowało, że otrzymałem taką propozycję od PGE Elektrociepłownia w Kielcach – wyjaśnia Zbigniew Duda.

Zbigniew Duda fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Zbigniew Duda potwierdza, że propozycję objęcia stanowiska dyrektora otrzymał z PGE Elektrociepłowni w Kielcach. Nowe stanowisko piastuje od wczoraj (16 czerwca). Zastąpił Dariusza Kozaka, który za Elektrownię odpowiadał od  2016 roku. 

– Od 1987 roku pracowałem w Miejskiej Energetyce Cieplnej w Ostrowcu Św. Gdy w 2014 roku odchodziłem na stanowisko starosty ostrowieckiego, byłem zastępcą kierownika ciepłowni. Większość mojego życia przepracowałem w Energetyce Cieplnej. Lata pracy robią swoje. Doświadczenie, które w tej dziedzinie mam spowodowało, że otrzymałem taką właśnie propozycję  – wyjaśnia Zbigniew Duda i dodaje, że to kontynuacja jego drogi zawodowej, a do pełnienia nowej funkcji jest przygotowany teoretycznie i praktycznie. 

W zakresie nowych obowiązków dyrektora w PGE Energia Ciepła S.A. Oddział Elektrociepłownia w Kielcach  znajdzie się zarządzanie Elektrociepłownią Kielce, wytwarzanie ciepła i energii elektrycznej dla Kielc. Jak dodaje Zbigniew Duda przed Elektrownią wiele wyzwań i innowacji.

– Na pewno jedną z nich będzie płynne przechodzenie w odnawialne źródła energii, wykorzystanie energii, która będzie pozyskiwana z gazu, przechodzenie w stronę „zielonej energii”, to są moje priorytety –   dodaje Zbigniew Duda. 

PGE Energia Ciepła Oddział Elektrociepłownia w Kielcach jest największym producentem energii cieplnej w Kielcach. Elektrociepłownia zajmuje się także przesyłem i dystrybucją ciepła do części mieszkańców Kielc.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Czy w ćmielowskiej spółdzielni mieszkaniowej panuje „zmowa milczenia”?

FAKTY

Rządowe promesy trafiły do samorządów lokalnych! Prezydent Ostrowca Św. pominięty przy rozdaniu grantów!

FAKTY

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził rezerwat Krzemionki! Mówił m.in. o Funduszu Inwestycji Samorządowych!

FAKTY

To był akt barbarzyństwa! Miliony pszczół pozbawiono domów!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this