Znajdź nas na

FAKTY

Ostrowiec Św.: 20-letni kierowca BMW stracił prawo jazdy!

Z prawem jazdy pożegnał się 20-letni kierowca BMW, który wczoraj (poniedziałek, 28 listopada) w rejonie skrzyżowania na ulicy Sandomierskiej wyprzedzał inne pojazdy. Gdy zatrzymali go ostrowieccy Policjanci z Wydziału Ruchu drogowego ostrowieckiej komendy okazało się, że ostrowczanin w ciągu dwóch lat od uzyskania uprawnień, popełnił 3 poważne wykroczenia. Teraz zgodnie z obowiązującymi przepisami musi ponownie zdać egzamin.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, młodzi kierowcy po zdaniu egzaminu, rozpoczynają dwuletni okres próbny. Jeśli w tym czasie popełnią przestępstwo przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji lub trzy poważne drogowe wykroczenia, tracą uprawnienia i są kierowani na powtórny egzamin.

Wczoraj (poniedziałek, 28 listopada)  kilka minut po godzinie 11.00 przekonał się o tym 20-latek. Młody kierowca BMW na ul. Sandomierskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim, w rejonie skrzyżowania, wyprzedzał inne pojazdy. Zaobserwowali to policjanci z miejscowej drogówki. Kierujący niemieckim autem został ukarany przez mundurowych mandatem oraz punktami karnymi. Jednakże po chwili okazało się, że nie było to pierwsze przewinienie popełnione przez tego kierującego i ma on już na swoim koncie dwa poważne drogowe wykroczenia. 20-latek stracił uprawnienia do kierowania i teraz, aby je odzyskać będzie musiał ponownie zdać egzamin.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this