Znajdź nas na

FAKTY

Ostrowiec Św.: 5 nietrzeźwych kierujących „wpadło” podczas minionego weekendu!

Podczas minionego weekendu ostrowieccy policjanci zatrzymali 5 nietrzeźwych kierujących. Niechlubnym rekordzistą okazał się 41-latek, który wsiadł za „kółko” swojego auta mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Źródło: Adobe Stock

5 nietrzeźwych kierujących, którzy stwarzali zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego zatrzymali mundurowi ostrowieckiej drogówki podczas minionego weekendu. Niechlubnym rekordzistą okazał się 41-latek, który w miniony piątek na ul. Siennieńskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim kierował Seatem. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Następnego dnia kilka minut przed godziną 8:00 na ul. Jana Samsonowicza w ręce stróżów prawa „wpadł” 32-letni kierowca Volkswagena. Podróżował on niemieckim autem mając w organizmie ponad 1 promil alkoholu. Już dwie godziny później na ul. Jana Kilińskiego do kontroli drogowej został zatrzymany 69-letni kierowca Hyundaia, który również miał ponad 1 promil alkoholu w organizmie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości odpowie również zatrzymany tego samego dnia na ul. Leona Chrzanowskiego –  44-letni mieszkaniec gminy Kunów, który jechał pojazdem marki Mazda mając także ponad 1 promil alkoholu w organizmie. Jako ostatni tego dnia w rękach stróżów prawa znalazł się 31-letni mieszkaniec tej samej gminy. Badanie stanu trzeźwości wykazało u niego podobną ilość alkoholu. Teraz kierowca Citroena ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem.

Odpowiedzialności karnej nie uniknie również 66-latka oraz 22-latek, którzy wsiedli za kierownice swoich aut w stanie po użyciu alkoholu.

Policjanci po raz kolejny apelują do kierowców, aby nie wsiadali za kierownicę po spożyciu nawet najmniejszej ilości alkoholu. Jazda „na podwójnym gazie” zaburza zdolność do właściwego postrzegania rzeczywistości, co z kolei wpływa na podejmowane decyzje za kierownicą.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this