Znajdź nas na

FAKTY

Ostrowiec Św.: Był las, będzie droga! Prace na ulicy Krzemiennej dobiegają końca!

– Bardzo dobre tempo. Wykonawca przyspieszył zakres prac i wyprzedza harmonogram. Myślę, że ta ulica będzie oddana przed końcem maja – tak o ulicy Krzemiennej, stanowiącej łącznik pomiędzy ulicą Jana Milewskiego, a rondem przy ulicy Bałtowskiej, mówił podczas konferencji prasowej (środa, 7 kwietnia) Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca Św. Ulica Krzemienna, to ostatni etap budowy ciągu ulic zbiorczych w północnej części miasta. Wartość robót opiewa na kwotę ponad 7 milionów złotych, z czego ponad 3 miliony złotych to dofinansowanie z rządowego programu Funduszu Dróg Samorządowych.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Były tereny zielone, już wkrótce do użytku oddana zostanie nowa droga. Ulica Krzemienna w teorii ma zapewnić płynny przejazd przez miasto od wjazdu od strony Warszawy, przez osiedle Kolonia Robotnicza i Gutwin w stronę huty i Bałtowa. Nowe rozwiązanie komunikacyjne powinno także odciążyć ruch z ulicy Jana Milewskiego i przynieść więcej spokoju mieszkańcom tamtejszych domków jednorodzinnych. Czy tak będzie? Pokaże „praktyka”. 

Ulica Krzemienna, to ostatni  etap budowy ciągu ulic zbiorczych, który powstaje już od ponad 15 lat. Jako pierwszy powstał odcinek składający się z trzech ulic:  Grzybowej, Granicznej i Józefa Ignacego Kraszewskiego. Po kilku latach stagnacji –  ulica  Rzeczki, przebudowano skrzyżowania z ulicą Iłżecką i Siennieńską oraz pierwszy odcinek ulicy Krzemiennej. 

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– To jest jak gdyby dokończenie tego ciągu ulic zbiorczych z wyjściem na rondo przy ulicy Bałtowskiej i Samsonowicza. To jest takie dopełnienie, dzisiaj będziemy mogli tą trasą od  starej 9 (droga krajowa nr 9 przyp. red.), od ulicy Sienkiewicza, poprzez ulicę Grzybową i później Kraszewskiego, dojechać tutaj do Samsonowicza. To jest taki pierścień okalający, tak można by ująć. Też rozładowanie trochę ruchu w części miasta. Bardzo ważna arteria. Im więcej dróg, tym lepiej dla miasta.  Drogi świadczą o krwioobiegu, im więcej w lepszym standardzie, tym lepiej dla wszystkich – mówił Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca Św. podczas konferencji prasowej, w środę, 7 kwietnia. Dodał także, że  jego zdaniem ulica Krzemienna będzie dobrym skrótem dla kierowców, ale także miejscem na spacery dla rowerzystów i pieszych.    

O ulicy Rzeczki i obawach mieszkańców pisaliśmy tutaj:

Budowany  odcinek ulicy Krzemiennej ma ponad 1,1 kilometra długości i 7 metrów szerokości. W ramach prac powstaną także: chodnik oddzielony od jezdni pasem zieleni, ścieżka rowerowa, kanalizacja deszczowa, oświetlenie uliczne, pięć zatok autobusowych. 

Aktualnie na ulicy Krzemiennej trwają prace związane z ułożeniem dolnej warstwy masy bitumicznej. Wykonawcą robót jest Przedsiębiorstwo Budowlane „Drogbud” z Sudołu. 

Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca Św.
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Pozostaje na tylko wykonanie warstwy ścieralnej, generalnie porządki, oznakowanie pionowe, poziome – wylicza Radosław Malec, wykonawca inwestycji. 

– To jest piękny odcinek ulicy, który otworzy też te tereny sąsiednie.  Już wiemy, że cena działek w tym rejonie bardzo mocno poszła w górę. Buduje się tutaj mnóstwo nowych domów. To  z korzyścią i dla tego osiedla i dla lokalnych szkół i dla lokalnej społeczności. Mogę tylko zachęcić, aby w takim obszarze inwestować i kupować, bo warto mieszkań w enklawach leśnych – dodał  Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca Św.

Przypomnijmy, że koszt inwestycji wynosi ponad 7 milionów zł, z czego ponad 3 miliony złotych pochodzi z rządowego programu Funduszu Dróg Samorządowych.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this