Znajdź nas na

FAKTY

Ostrowiec Św.: Czy ulica Henryka Sienkiewicza doczeka się remontu?

Ulica Henryka Sienkiewicza w Ostrowcu Św. to jeden z najczęściej wykorzystywanych przez kierowców traktów komunikacyjnych. Nierówna nawierzchnia, koleiny, a także ubytki w asfalcie sprawiają, że podróż tą częścią miasta do najprzyjemniejszych nie należy. W imieniu kierowców i mieszkańców Ostrowca Św. o remont ulicy w jednej z interpelacji apelował Paweł Walesic, radny powiatowy z Klubu Prawa i Sprawiedliwości.

ul. H. Sienkiewicza. Fot. Łukasz Grudniewski

– W imieniu mieszkańców oraz użytkowników dróg, zwracam się z prośbą o remont ulicy Sienkiewicza w Ostrowcu Św. Nawierzchnia tej kiedyś reprezentacyjnej ulicy naszego miasta jest mocno zniszczona i wyeksploatowana. Szczególnie dotyczy to odcinka od skrzyżowania z ulicą Mickiewicza do skrzyżowania z ulicą Żeromskiego – apelował w interpelacji Paweł Walesic, radny powiatowy z Klubu Prawa i Sprawiedliwości. 

Rzeczywiście ulica Henryka Sienkiewicza do najrówniejszych nie należy. Koleiny, ubytki w asfalcie, a także tworzące się po deszczu kałuże nie ułatwiają poruszania się tą częścią miasta. A szkoda, bo pierwotnie był to trakt prowadzący z Ostrowca Św. do Kunowa. Początkowo ulica nosiła nazwę ulicy  Kunowskiej, nazwę na aktualnie obowiązującą zmieniono w 1925 roku, jednak podczas okupacji niemieckiej nazywała się ulicą Radomską.   

Niestety nie mamy dobrych wiadomości ani dla kierowców, ani dla turystów wybierających podróż ulicą Sienkiewicza.  W odpowiedzi na interpelację radnego czytamy:

– W chwili obecnej brak jest wolnych środków w tegorocznym budżecie miasta. Stan nawierzchni ulicy będzie na bieżąco monitorowany i utrzymywany – radnemu odpisała Anna Niedbała, sekretarz miasta Ostrowca Św. 

Otwartym pozostaje pytanie do kogo pretensje mają mieć kierowcy, którzy na nierównościach uszkodzą swoje auta i czy ta przebiegająca przez miasto jedna z głównych w  reprezentacyjnych ulic kiedykolwiek doczeka się remontu?  

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Koronawirus województwo świętokrzyskie: 405 nowych zakażeń, 45 ozdrowień i 4 zgony!

FAKTY

Adam Karolik: Nie przesadzę jeśli powiem: „padamy na pysk”! Brakuje personelu, przybywa zakażonych pacjentów!

FAKTY

Ostrowiec Św.: Funkcjonariusze ABW u organizatora Żywej Biblioteki!

FAKTY

Koronawirus województwo świętokrzyskie: 639 zakażeń i 4 zgony!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this