Znajdź nas na

FAKTY

Ostrowiec Św.: Czy ulica Henryka Sienkiewicza doczeka się remontu?

Ulica Henryka Sienkiewicza w Ostrowcu Św. to jeden z najczęściej wykorzystywanych przez kierowców traktów komunikacyjnych. Nierówna nawierzchnia, koleiny, a także ubytki w asfalcie sprawiają, że podróż tą częścią miasta do najprzyjemniejszych nie należy. W imieniu kierowców i mieszkańców Ostrowca Św. o remont ulicy w jednej z interpelacji apelował Paweł Walesic, radny powiatowy z Klubu Prawa i Sprawiedliwości.

ul. H. Sienkiewicza. Fot. Łukasz Grudniewski

– W imieniu mieszkańców oraz użytkowników dróg, zwracam się z prośbą o remont ulicy Sienkiewicza w Ostrowcu Św. Nawierzchnia tej kiedyś reprezentacyjnej ulicy naszego miasta jest mocno zniszczona i wyeksploatowana. Szczególnie dotyczy to odcinka od skrzyżowania z ulicą Mickiewicza do skrzyżowania z ulicą Żeromskiego – apelował w interpelacji Paweł Walesic, radny powiatowy z Klubu Prawa i Sprawiedliwości. 

Rzeczywiście ulica Henryka Sienkiewicza do najrówniejszych nie należy. Koleiny, ubytki w asfalcie, a także tworzące się po deszczu kałuże nie ułatwiają poruszania się tą częścią miasta. A szkoda, bo pierwotnie był to trakt prowadzący z Ostrowca Św. do Kunowa. Początkowo ulica nosiła nazwę ulicy  Kunowskiej, nazwę na aktualnie obowiązującą zmieniono w 1925 roku, jednak podczas okupacji niemieckiej nazywała się ulicą Radomską.   

Niestety nie mamy dobrych wiadomości ani dla kierowców, ani dla turystów wybierających podróż ulicą Sienkiewicza.  W odpowiedzi na interpelację radnego czytamy:

– W chwili obecnej brak jest wolnych środków w tegorocznym budżecie miasta. Stan nawierzchni ulicy będzie na bieżąco monitorowany i utrzymywany – radnemu odpisała Anna Niedbała, sekretarz miasta Ostrowca Św. 

Otwartym pozostaje pytanie do kogo pretensje mają mieć kierowcy, którzy na nierównościach uszkodzą swoje auta i czy ta przebiegająca przez miasto jedna z głównych w  reprezentacyjnych ulic kiedykolwiek doczeka się remontu?  

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this