Znajdź nas na

FAKTY

Walka z COVID-19! Rusza kolejny nabór na vouchery!

Opracowanie strategii naprawczych, odbudowa pozycji na rynku, pomoc prawna – mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa z regionu świętokrzyskiego otrzymają kolejne unijne wsparcie na walkę z ekonomicznymi skutkami pandemii COVID-19. Nabór rusza 1 października. Zarząd Województwa Świętokrzyskiego przyjął regulamin udzielania voucherów na specjalistyczne usługi doradcze dla przedsiębiorców.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Nabór wniosków trwać będzie od 1 do 12 października, do rozdysponowania pomiędzy mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa jest 1 mln zł. Kwota ta została wygospodarowana w ramach unijnego projektu “Popytowy System Innowacji – rozwój MŚP w regionie świętokrzyskim poprzez profesjonalne usługi doradcze”. Maksymalna wartość dofinansowania jednego vouchera wyniesie 25 tys. zł.

– Wsparcie będzie udzielone na usługi doradcze mające na celu złagodzenie skutków obecnej i przyszłej sytuacji gospodarczej związanej ze zwalczaniem następstw epidemii koronawirusa i dotyczy m.in. utrzymania firmy na rynku czy ochrony miejsc pracy – mówi Andrzej Bętkowski, marszałek województwa świętokrzyskiego. – Podczas poprzedniego naboru przekonaliśmy się, że świętokrzyskie firmy potrzebują specjalistycznych porad i konsultacji, dzięki którym usprawnią swoje funkcjonowanie, wprowadzą nowe formy pracy, dostosowane do warunków związanych z COVID-19.

Wsparcie w ramach naboru na vouchery skierowane jest do firm, które w związku z pandemią COVID-19 odnotowały spadek obrotów (przychodów ze sprzedaży) o co najmniej 30 proc. w okresie wybranych trzech miesięcy w 2020 r., począwszy od 1 maja 2020 r. do 31 sierpnia 2020 r. w porównaniu do analogicznych trzech miesięcy 2019 r. Spadek obrotów o 30 proc. musi być wykazany w każdym z trzech miesięcy. W przypadku przedsiębiorców, dla których nie jest możliwe porównanie przychodów w ww. miesiącach 2019 r., ponieważ działalność gospodarcza zarejestrowana została w miesiącach późniejszych 2019 r., miesiącem porównawczym dla spadku obrotów jest styczeń lub luty 2020 r.

Usługi doradcze, które będzie można zrealizować w ramach voucherów, to m.in.: wsparcie prawne dotyczące uprawień wprowadzonych przepisami związanymi z epidemią, doradztwo w zakresie wdrożenia działań mających na celu pokrycie luki finansowej, utraty płynności finansowej przedsiębiorstwa czy opracowanie naprawczych strategii pozwalających na powrót do operacyjności po kryzysie gospodarczym wywołamy epidemią. Nie będzie natomiast możliwości finansowania zakupu środków trwałych, wartości niematerialnych i prawnych.

– Warto podkreślić, że będzie to już czwarty nabór na usługi doradcze w ramach projektu Popytowy System Innowacji – rozwój MŚP w regionie świętokrzyskim poprzez profesjonalne usługi doradcze, a drugi przeznaczony dla firm, które ucierpiały wskutek pandemii koronowirusa. Z tego „covidowego” wsparcia na usługi doradcze skorzystało już 190 świętokrzyskich przedsiębiorstw na ogólną kwotę 10 mln zł – mówi Jacek Sułek, dyrektor Departamentu Inwestycji i Rozwoju Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.

Nabór prowadzony będzie wyłącznie w formie papierowej, wszelkie szczegółowe informacje i niezbędne dokumenty ( formularz zgłoszeniowy wraz z załącznikami), dostępne są na stronie internetowej: https://vouchery.spinno.pl/dokumenty-do-pobrania

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this