Znajdź nas na

FAKTY

Ostrowiec Św.: Droga 754 zostanie zgłoszona do Rządowego Funduszu Polski Ład!

Kompleksowa przebudowa przebiegającej przez Ostrowiec Świętokrzyski drogi 754 zostanie zgłoszona do Rządowego Funduszu Polski Ład. Informację tę podczas zorganizowanej dziś (środa, 21 lipca) konferencji prasowej przekazał Zarząd Województwa Świętokrzyskiego. Koszt realizacji inwestycji szacowany jest na ok 91,5 mln zł.

Od lewej: Jacek Sułek – dyrektor Departamentu Inwestycji i Rozwoju w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego marszałek Andrzej Bętkowski, Magdalena Zieleń, Radna Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, a także Zbigniew Duda – przewodniczący struktur Prawa i Sprawiedliwości w powiecie ostrowieckim fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Mamy dobre wiadomości dla mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego. Jak podczas dzisiejszej (środa, 21 lipca) konferencji prasowej  poinformował Andrzej Bętkowski, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, kompleksowa przebudowa, przebiegającej przez Ostrowiec Świętokrzyski drogi nr 754, zostanie zgłoszona do dofinansowania w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych.

Przypomnijmy, że po miesiącach pełnych wymian korespondencji pomiędzy Urzędem Miasta w Ostrowcu Św., a Świętokrzyskim Zarządem Dróg w Kielcach, czy Urzędem Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego podczas konferencji prasowej, zorganizowanej w piątek, 28 maja Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca Św.  poinformował, że zrzeka się odszkodowania za grunty niezbędne do rozbudowy i przebudowy, przebiegającej przez nasze miasto drogi 754. 

Pisaliśmy o tym tutaj:

Brak stosownej deklaracji gminy Ostrowiec Św. oznaczał obniżenie się pozycji tej inwestycji w rankingu wojewódzkich inwestycji drogowych, a tym samym blokowana była możliwość szybkiego przeprowadzenia gruntownej przebudowy, przebiegającej przez Ostrowiec Św., drogi nr 754. Dla mieszkańców Ostrowca Św. mogło oznaczać to, że wielomilionowa inwestycja nie zostanie w możliwie najkrótszym czasie zrealizowana, bowiem w zakresie inwestycji drogowych występuje ostra konkurencja.

Dzięki środkom Rządowego Funduszu Polski Ład pojawiła się nowa perspektywa.

– Super wieści docierają dziś z Kielc do Ostrowca Św. Zarząd Województwa Świętokrzyskiego, pomimo wielu innych możliwych propozycji zgłosił do Rządowego Funduszu Polski Ład przebudowę naszej alei wraz z przebudową mostu na rzece Kamiennej. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to już w 2023 roku będziemy cieszyć się nową, przebudowaną, z pewnością bezpieczniejszą główną arterią komunikacyjną w naszym mieście – podkreśla Magdalena Zieleń, radna Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego. 

Inwestycja szacowana jest na ok 91,5 mln zł nie licząc wykupu gruntów. Dofinansowanie wynosi  95%.

Więcej informacji wkrótce

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this