Znajdź nas na

FAKTY

Ostrowiec Św.: Dwuletni chłopczyk wpadł do studzienki! Z pomocą ruszyły służby ratunkowe!

– Około godziny 12.00 otrzymaliśmy zgłoszenie, że do studzienki wpadło dziecko. Zadysponowaliśmy cztery zastępy straży. Akcja była dość krótka. Chłopczyk znajdował się w studzience o głębokości 3 metrów. Wody było na około metr. Dziecko było przytomne. Po wyciągnięciu dziecka ze studzienki, przekazaliśmy go pogotowiu ratunkowemu – tak dzisiejszą akcję strażaków na jednej z prywatnych posesji w Ostrowcu Świętokrzyskim, relacjonuje Barbara Majdak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu Św. A policja apeluje, aby zwłaszcza w czasie wakacji nie pozostawiać dzieci bez opieki.

Zdjęcie ilustracyjne. Studzienka kanalizacyjna Źródło: Pixabay

Ta historia skończyła się szczęśliwie, jednak  Ewelina Wrzesień, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim, apeluje do wszystkich rodziców, aby zwłaszcza w czasie wakacji, zwrócili szczególną uwagę na swoje pociechy. 

– Apelujemy, aby nie pozostawiać ich w niebezpiecznych miejscach, nie pozostawiać ich bez opieki, aby nie doszło do tragedii – tłumaczy. 

Przestrogą może być historia dwuletniego chłopczyka, który dziś (piątek, 9 lipca)  tuż przed 12.00 wpadł do studzienki kanalizacyjnej na jednej z prywatnych posesji w Ostrowcu Świętokrzyskim. 

– Chłopiec ze swoją mamą przyszedł do znajomych na teren prywatnej posesji.  W tym samym ccasie 43-letnie właściciel posesji pompował wodę ze studzienki kanalizacyjnej. Studzienka była przykryta. W pewnym momencie dziecko podeszło do studzienki, dekielek ją zakrywający przechylił się, a chłopczyk wpadł do środka. Trzymał się gumowego węża. Szybka reakcja służb ratunkowych: straży pożarnej i policji sprawiła, że chłopiec został wyciągnięty cały i zdrowy. Pojechał do Kielc na badania do szpitala – wyjaśnia Ewelina Wrzesień. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this