Znajdź nas na

FAKTY

Gutwin już z nowym placem zabaw! W jego „odbiorze” uczestniczyło czterech radnych z KWW Jarosława Górczyńskiego!

Po otwarciu Ogrodu Zdrowia na Ogrodach w Ostrowcu Św., w którym udział brało: pięciu radnych z KWW Jarosława Górczyńskiego, jeden radny niezależny, starosta powiatu ostrowieckiego, prezydent, urzędnicy, a także przedstawiciele rady osiedla, wczoraj (piątek, 9 lipca) uroczyście odebrano wyremontowany plac zabaw na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Gutwin w Ostrowcu Św. Tym razem oprócz prezydenta pojawili się czterej radni z jego komitetu: Marek Giemza, Kamil Stelmasik, Kamil Kutryba i Robert Rogala, a także Piotr Węglewicz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Św.

Nowy plac zabaw na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Gutwin w Ostrowcu Św. fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Swoim wyglądem przypomina kolorową łódź z różnego rodzaju dodatkowymi atrakcjami, jak mostek kapitański, tablice edukacyjne, ślizgawki, czy elementy do wspinaczki. Mowa o placu zabaw na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Gutwin, który wzbogacił się o nowe elementy do zabaw. 

Nowy obiekt zastąpił stary, wysłużony, który wymagał już remontu, chociażby ze względu na bezpieczeństwo jego użytkowników.  O tym, że plac zabaw czeka remont 23 czerwca na swojej stronie internetowej poinformował Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Świętokrzyskim. 

Prace rozbiórkowe na terenie starego placu zabaw.
Źródło: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Świętokrzyskim

– Wkrótce będziemy mogli zaprosić Państwa do zupełnie nowego placu, a tymczasem polecamy plac zabaw na wyspie przy wyznaczonym kąpielisku. Za utrudnienia przepraszamy – brzmiała krótka  informacja na stronie MOSIR-u.

Tak też się stało. Wczoraj (piątek, 9 lipca) w odbiorze nowego placu zabaw uczestniczyło czterech radnych z KWW Jarosława Górczyńskiego:  Marek Giemza, Kamil Stelmasik, Kamil Kutryba (radni miejscy)  i Robert Rogala (radny powiatowy),  a także Piotr Węglewicz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Św. 

– Mamy przyjemność wizytować piękny ośrodek wypoczynkowy w Ostrowcu Św., położony w zielonych płucach miasta Ostrowca. Malowniczy obiekt, tętniący życiem i cieszący się olbrzymim zainteresowaniem i popularnością – mówił Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego. 

Zmieniło się także otoczenie placu
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Dodał, że aktualnie trwają prace inwestycyjno-remontowe na terenie ośrodka, który zwłaszcza w sezonie letnim cieszy się zainteresowaniem i popularnością wśród mieszkańców.

– Chcemy go uatrakcyjnić i uzgodniliśmy, że pewne prace będą etapowane. I stąd dzisiaj jesteśmy przy odbiorze pierwszego etapu. Piękny plac zabaw, który został w tym tygodniu skończony – tłumaczył prezydent. 

Jego koszt to 146 tysięcy złotych, choć pierwotna oferta opiewała na 175 tysięcy złotych. Oprócz atrakcji w formie statku pojawiły się także huśtawki i bujaki dla młodszych dzieci.  

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Mamy tutaj naprawdę olbrzymie zainteresowanie naszych najmłodszych. Parking na ponad 100 osób i ten teren zielony powodują, że ten obiekt tętni życiem siedem dni w tygodniu. Tu nie ma przerwy, tu jest i sobota, i niedziela. Widzimy jak dużo dzieci chce tutaj wypoczywać, chce spędzać czas – podsumował prezydent, zapowiadając dalsze place na terenie Ośrodka. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this