Znajdź nas na

FAKTY

Ostrowiec Św.: Gmina przebudowuje kolejną z ulic dzięki wsparciu z Funduszu Dróg Samorządowych!

Urząd Miasta w Ostrowcu Św. nazywa ją nowym rozwiązaniem komunikacyjnym w rejonie ulicy Bałtowskiej. Mowa o 90-metrowym odcinku ulicy Dunalka, który jest aktualnie przebudowywany. Wyremontowany zostanie fragment od pasa drogowego ul. Bałtowskiej w kierunku północnym, a także odcinek drogi łączący ulicę Dunalka z Wysoką i Kopaniny. Prace powinny zakończyć się do 3 maja 2021 roku. Koszt inwestycji to 667 tysięcy złotych. – To jest pierwszy ruch w tej okolicy, bo chcemy od czegoś zacząć. Myślę, że na wiosnę mieszkańcy w pełnej krasie będą mogli korzystać już z tego pierwszego odcinka, ale nie ustajemy, już dzisiaj mogę zapowiedzieć, że będą kolejne elementy w tym obszarze, to jest kwestia tylko dokumentacji, uzyskania pozwoleń na budowę – zapowiada Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca Św.

Źródło: Urząd Miasta w Ostrowcu Św.

Ulica Dunalka  to jedna z kilkunastu ulic, które powstają obecnie w Ostrowcu Świętokrzyskim przy dofinansowaniu z Funduszu Dróg Samorządowych. Całkowity koszt inwestycji to  676 295,35 zł brutto.

– Działamy w różnych częściach miasta, tak by wszyscy mieszkańcy odczuwali w sposób realny zachodzące zmiany i nową jakość ostrowieckiej infrastruktury – wyjaśnia Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca Św. 

W przypadku ulicy Dunalka zadanie  obejmuje budowę dwóch odcinków drogi wraz z oświetleniem oraz budowę kanalizacji deszczowej, z odprowadzeniem  oczyszczonych za pomocą separatora wód opadowych z pasa drogowego do Cieku Denkowskiego. Prace mają zostać zakończone do 3 maja 2021 r. Nowe rozwiązanie komunikacyjne ma udrożnić ruch na ulicach: Dunalka, Wysokiej i Kopaniny. 

Źródło: Urząd Miasta w Ostrowcu Św.

– Te ulice urządzone jako ulice przed wieloma laty. Najgorsza sytuacja jest na ulicy Wysokiej ze względu na szerokość tych jezdni. Niestety 40, 50 lat temu, gdy ludzie budowali domy, nie zwracali uwagi i budowali je przy  wąskich uliczkach trzymetrowych, czasem trzy i pół metrowych. Dzisiaj nie spełniają one żadnych warunków. Niestety mamy takie ulice nie tylko tu, ale także w innych obszarach, innych dzielnicach miasta – wyjaśnia prezydent.

Dodaje, że całość tego zadania znacząco podniesie komfort mieszkańców tej dzielnicy, a zwłaszcza tych trzech ulic. 

– Szczególnie, że planujemy w przyszłości dalszą budowę tej drogi w kierunku ulicy Siennieńskiej, tak by docelowo połączyć ją z ulicą Nowotrzeciaków. Chcemy by wszystkim odcinkom towarzyszyły komfortowe ścieżki rowerowe, co stanowi ukłon wobec mocnego środowiska rowerowego Ostrowca Świętokrzyskiego – mówi prezydent miasta Jarosław Górczyński.

Źródło: Urząd Miasta w Ostrowcu Św.

Przypomina, że miasto jest aktualnie placem budowy. Trwają  prace na ul. Siennieńskiej, na Głogowskiego, na Okólnej i w obszarze  terenów inwestycyjnych.

– Dzieje się w Ostrowcu bardzo dużo i tutaj w rozmowie z panem kierownikiem omawialiśmy sytuację pandemiczną i trudności w pracy, trudności w zleceniach. Mogę zapowiedzieć, że Ostrowiec w przyszłym roku też będzie placem budowy  – podsumowuje Jarosław Górczyński. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this