Znajdź nas na

FAKTY

Ostrowiec Św.: Kierowcy żalili się na ograniczoną widoczność, nowy baner został przesunięty!

– Radny mówi o bezpieczeństwie, a swoim banerem stwarza zagrożenie na drodze (…) – napisał do nas jeden z Czytelników. Pisał o banerze radnego Marka Giemzy, który promował na nim noszenie odblasków. Zawieszona na skrzyżowaniu ulicy Bolesława Prusa i Iłżeckiej plansza, jak twierdzili kierowcy, ograniczała widoczność podczas włączania się do ruchu. Na wniosek naszych Czytelników interweniowaliśmy w ostrowieckiej straży miejskiej, która… „nie stwierdziła zagrożenia w ruchu drogowym”. Okazuje się jednak, że kilka dni później, gdy baner promujący odblaski, zamienił się na ten wyborczy, został przesunięty.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info Grafika:naOSTRO.info

Kampania wyborcza w pełni. Niemal w całym powiecie ostrowieckim wiszą banery kandydatów do rady miasta, gmin, powiatu, czy sejmiku. Zanim jednak się pojawiły, niektórzy z aktualnych radnych z banerów życzyli mieszkańcom miłego dnia lub, jak było to w przypadku radnego Marka Giemzy, zachęcali do noszenia odblasków. 

11 marca otrzymaliśmy wiele niepokojących sygnałów od mieszkańców (kierowców) z Ostrowca Świętokrzyskiego, którzy alarmowali o banerze na skrzyżowaniu ulic , który ich zdaniem zasłaniał kierowcom widoczność. Mowa o banerze zawieszonym na płocie na skrzyżowaniu ulic Bolesława Prusa i Iłżeckiej w Ostrowcu św. Plansza zasłaniała widok kierującym chcącym wyjechać z ulicy Bolesława Prusa. 

– Radny mówi o bezpieczeństwie, a swoim banerem stwarza zagrożenie na drodze. Baner zamieszczony jest  bowiem na skrzyżowaniu ulic Iłżeckiej i Bolesława Prusa w Ostrowcu Św.  Niestety znacznie ogranicza widoczność. Bezpieczeństwo powinno być priorytetem – alarmował  Czytelnik.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Na banerze, o którym mowa aktualny radny Rady Miasta Ostrowca Św. promował noszenie odblasków: „Bądź widoczny i bezpieczny. Noś odblaski!!! Zachęcamy Marek Giemza” – brzmiał napis na banerze. 

Poproszeni przez mieszkańców o interwencję, napisaliśmy do Straży Miejskiej w Ostrowcu Św. Jednak wysłany na miejsce patrol, zagrożenia nie stwierdził.

– W wyniku podjętej kontroli wskazanego skrzyżowania  odnośnie wywieszonego baneru na jednej z posesji patrol nie  stwierdził zagrożenia w ruchu  drogowym. Widoczność sprawdzono z każdej strony skrzyżowania – odpisał nam dyżurny Straży Miejskiej.

Okazuje się jednak, że kilka dni później, gdy baner promujący noszenie odblasków zastąpił ten wyborczy – zmienił on swoje miejsce. Może nie do końca zniknął, ale został przesunięty tak, że przez siatkę ogrodzenia widać teraz, to, co dzieje się na drodze z pierwszeństwem przejazdu. 

– Cieszę się, że po raz kolejny presja społeczna ma sens, a pan, który z banerów mówił o bezpieczeństwie, pod uwagę wziął bezpieczeństwo mieszkańców. Kampania, kampanią, ale nie dajmy się zwariować – podsumowuje nasz Czytelnik. 

fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this