Znajdź nas na

FAKTY

Ostrowiec Św.: Kolizja na Żeromskiego!

Do groźnie wyglądającej kolizji drogowej doszło wczoraj (czwartek, 4 listopada) tuż przed godziną 23.00 na ulicy Stefana Żeromskiego w Ostrowcu Św. Do zdarzenia natychmiast zadysponowano 2 samochody ratowniczo-gaśnicze, w sumie – 8 strażaków. – Przybyli na miejsce zdarzenia mundurowi ustalili, że 21-letni kierujący pojazdem marki Fiat uderzył w barierkę energochłonną. Badanie alkomatem wykazało u niego ok. 1.5 promila alkoholu – wyjaśnia Ewelina Wrzesień, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Św.

Kolizja na ulicy Stefana Żeromskiego w Ostrowcu Św. fot. KPP PSP w Ostrowcu Świętokrzyskim

– Wczoraj około godziny 22.30 otrzymaliśmy informację, że na ulicy Stefana Żeromskiego doszło do kolizji drogowej. Na miejsce udali się policjanci z naszej jednostki. Podczas prowadzonej interwencji mundurowi ustalili, że 21-letni mężczyzna kierując samochodem marki Fiat uderzył w barierki energochłonne. Badanie alkomatem wykazało u niego ok. 1.5 promila alkoholu – relacjonuje Ewelina Wrzesień, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Św. 

W blisko godzinnej akcji udział wzięły dwa samochody ratowniczo-gaśnicze, w sumie 8 strażaków. Po przybyciu na miejsce akcji stwierdzono, że pojazd osobowy marki Fiat Seicento uderzył w metalową barierę pomiędzy pasem jezdni, a chodnikiem. Samochodem podróżował tylko kierujący, który ewakuował się samodzielnie z auta . Wymagał jednak  pomocy medycznej. 

Działania ratowników polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzielenia kwalifikowaniu pierwszej pomocy poszkodowanemu. Gdy na miejsce przybył Zespół Ratownictwa Medycznego poszkodowany został przekazany ratownikom medycznym. Dalsze czynności strażaków polegały na zebraniu płynów eksploatacyjnych i resztek pokolizyjnych z jezdni. 

Nieodpowiedzialny  kierowca odpowie za jazdę „na podwójnym gazie” i spowodowanie kolizji drogowej.   

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this