Znajdź nas na

FAKTY

Ostrowiec Św.: O krok od tragedii! Pijany kierowca zatrzymał się na budynku!

Pomimo nieustających apeli policjantów na naszych drogach nadal pojawiają się nieodpowiedzialni kierowcy, którzy wsiadają za kierownicę na „podwójnym gazie”. Tylko w ciągu minionego weekendu na drogach powiatu ostrowieckiego zostało zatrzymanych 2 nietrzeźwych kierujących. Teraz ze swojego zachowania mężczyźni będą tłumaczyć się przed sądem.

fot. Świętokrzyska Policja

Jako pierwszy w miniony piątek (4 marca) w ręce ostrowieckich mundurowych wpadł 38-letni mieszkaniec Ostrowca Świętokrzyskiego. Do jego zatrzymania doszło kilka minut przed godziną 15.00 na ul. Rzeczki. Wtedy to, policjanci z miejscowej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Volkswagen. Po chwili stróże prawa ustali, że 38-letni kierownica osobówki nie powinien w ogóle wsiadać za kierownicę swojego auta, ponieważ posiada sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Mężczyzna odpowie również za jazdę na „podwójnym gazie”. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz ostrowczanin ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Następnego dnia (sobota, 5 marca) kilka minut po godzinie 11.00 dyżurny ostrowieckiej jednostki policji otrzymał zgłoszenie, że na ul. Kolejowej w Ostrowcu Świętokrzyskim doszło do kolizji drogowej prawdopodobnie z udziałem nietrzeźwego kierującego. We wskazane miejsce natychmiast zostali skierowani mundurowi, którzy ustalili, że 44-latek kierując pojazdem marki Saab uderzył w ogrodzenie i budynek znajdującej się tam firmy. Badanie alkomatem wskazało w organizmie mężczyzny blisko 2 promile alkoholu.

Teraz za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości ostrowczaninowi grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz kilkuletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Za spowodowanie kolizji drogowej mężczyzna odpowie również przed sądem.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this