Znajdź nas na

FAKTY

Ostrowiec Św.: Od jutra rusza przebudowa przejazdu na Żeromskiego! Kierowcy muszą przygotować się na utrudnienia i objazdy!

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem od jutra (czwartek, 8 października) rozpocznie się przebudowa przejazdu kolejowo-drogowego w ciągu ul. Żeromskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim. Prace remontowe potrwają do końca października. Jak poinformowała nas Izabela Miernikiewicz z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. planowane jest wyłączenie skrzyżowania dla ruchu samochodowego. Dla kierowców wyznaczone będą objazdy ul. Świętokrzyską, dalej drogą wojewódzką 751 i drogą krajową nr 9.

Przejazd na ulicy Żeromskiego fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Jak informowaliśmy na początku września,  8 października rusza remont przejazdy kolejowo-drogowego w ciągu ulicy Żeromskiego w Ostrowcu Św. Codziennie, w godzinach szczytu w korku zatrzymuje się tam mnóstwo aut, dla wielu kierowców jest to droga alternatywna do wiaduktu na Alei 3 Maja. 

Jak zapewnia Izabela Miernikiewicz z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.  planowane jest wyłączenie skrzyżowania dla ruchu samochodowego. Objazd wyznaczony będzie ulicą Świętokrzyską, dalej drogą wojewódzką 751 i krajową 9. 

Dzięki przebudowie będzie nowocześniej, bezpieczniej, a przede wszystkim komfortowo. 

– Na przejeździe kolejowo-drogowym na ul. Żeromskiego w Ostrowcu Św. zabudowana zostanie nowa jezdnia i tory, co zapewni  płynniejszy przejazd pociągów i aut przez skrzyżowanie. Zamontowane będą nowe urządzenia sterowania ruchem kolejowym, sygnalizacja przejazdowa i półrogatki – wylicza Izabela Miernikiewicz. 

Pojawi się też nowe oświetlenie w technologii LED. Prace będą realizowane w ramach przebudowy linii Skarżysko-Kamienna – Sandomierz, współfinansowanej z Programu Operacyjnego Polska Wschodnia. 

Źródło: ostrowiecki.eu

 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this