Znajdź nas na

FAKTY

Ostrowiec Św.: Od jutra rusza przebudowa przejazdu na Żeromskiego! Kierowcy muszą przygotować się na utrudnienia i objazdy!

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem od jutra (czwartek, 8 października) rozpocznie się przebudowa przejazdu kolejowo-drogowego w ciągu ul. Żeromskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim. Prace remontowe potrwają do końca października. Jak poinformowała nas Izabela Miernikiewicz z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. planowane jest wyłączenie skrzyżowania dla ruchu samochodowego. Dla kierowców wyznaczone będą objazdy ul. Świętokrzyską, dalej drogą wojewódzką 751 i drogą krajową nr 9.

Przejazd na ulicy Żeromskiego fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Jak informowaliśmy na początku września,  8 października rusza remont przejazdy kolejowo-drogowego w ciągu ulicy Żeromskiego w Ostrowcu Św. Codziennie, w godzinach szczytu w korku zatrzymuje się tam mnóstwo aut, dla wielu kierowców jest to droga alternatywna do wiaduktu na Alei 3 Maja. 

Jak zapewnia Izabela Miernikiewicz z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.  planowane jest wyłączenie skrzyżowania dla ruchu samochodowego. Objazd wyznaczony będzie ulicą Świętokrzyską, dalej drogą wojewódzką 751 i krajową 9. 

Dzięki przebudowie będzie nowocześniej, bezpieczniej, a przede wszystkim komfortowo. 

– Na przejeździe kolejowo-drogowym na ul. Żeromskiego w Ostrowcu Św. zabudowana zostanie nowa jezdnia i tory, co zapewni  płynniejszy przejazd pociągów i aut przez skrzyżowanie. Zamontowane będą nowe urządzenia sterowania ruchem kolejowym, sygnalizacja przejazdowa i półrogatki – wylicza Izabela Miernikiewicz. 

Pojawi się też nowe oświetlenie w technologii LED. Prace będą realizowane w ramach przebudowy linii Skarżysko-Kamienna – Sandomierz, współfinansowanej z Programu Operacyjnego Polska Wschodnia. 

Źródło: ostrowiecki.eu

 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Zmarła 30-letnia mieszkanka powiatu ostrowieckiego zakażona koronawirusem! Dramatyczne dane z Ministerstwa Zdrowia!

FAKTY

Koronawirus województwo świętokrzyskie: 17 nowych zakażeń, 6 ozdrowień!

FAKTY

Ostrowiec Św.: Proces prezydenta Jarosława Górczyńskiego bez udziału mediów!

FAKTY

Mieszkał w nim dyrektor cukrowni, gościły elity, dziś niszczeje na oczach władz! Czy „pałac administratora” w Częstocicach podzieli losy willi przy Wardyńskiego lub domu Heinego?

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this