Znajdź nas na

FAKTY

Nie ma więcej zakażeń koronawirusem w ostrowieckim szpitalu!

Wczoraj (poniedziałek, 5 października) informowaliśmy o czterech zakażonych lekarzach z oddziału wewnętrznego II w Zespole Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Św. Dziś Andrzej Gruza, dyrektor naczelny placówki potwierdził, że spłynęły już wyniki pozostałego personelu i pacjentów oddziału. Wszystkie są negatywne. Wkrótce szpital opuści też jeden z zakażonych lekarzy, który wymagał hospitalizacji.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Nie ma więcej zakażeń w Zespole Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Św. Taką informację przekazał dziś (poniedziałek, 6 września) Andrzej Gruza, dyrektor ostrowieckiej placówki medycznej. 

– Ta sytuacja oczywiście nadal ma miejsce. Jeden z lekarzy, który przebywał na oddziale ponieważ jego stan był stosunkowo ciężki. Będzie w najbliższym czasie wypisywany do domu. Jego stan się poprawia. Nie ma zagrożenia życia – mówił Andrzej Gruza. 

Wszyscy pacjenci zostali przebadani. Nie ma wśród nich pozytywnych wyników, wskazujących na zakażenie koronawirusem. 

Andrzej Gruza, dyrektor naczelny ZOZ w Ostrowcu Św.
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Pacjenci stacji dializ, jak i pacjenci oddziału są bezpieczni. Z tym, że ze względu na brak personelu, tak jak wczoraj mówiliśmy, oddział działać nie może, ponieważ albo zabezpieczamy stację dializ albo oddział. Na dwa fronty pracować się nie da. Lekarzy w tej chwili mamy po prostu za mało – podsumował  

Nieobecność zakażonych koronawirusem lekarzy z objawami klinicznymi COVID-19 potrwa około miesiąca.  

– W tym czasie szpital będzie mógł pracować tylko i wyłącznie w oparciu o oddział pierwszy wewnętrzny. Wiadomo, jak na potrzeby jest to za mało, ale trudno, musimy sobie, jakoś poradzić – dodaje dyrektor.   

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this