Znajdź nas na

FAKTY

Ostrowiec Św.: Od jutra utrudnienia na Rondzie Republiki Ostrowieckiej!

Rozpoczyna się kolejny etap remontu drogi krajowej nr 9 w Ostrowcu Świętokrzyskim. Od jutra (piątek, 11 września) planowana jest wymiana nawierzchni na rondzie Republiki Ostrowieckiej. – Wprowadzane będą kolejne zmiany organizacji ruchu. Zamykane będą fragmenty ronda, a w tym czasie w jego obrębie nie będzie obowiązywał ruch okrężny – wyjaśnia Małgorzata Pawelec-Buras, główny specjalista do spraw komunikacji w kieleckim oddziale Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad. .

fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

Remont ulicy Sandomierskiej obejmuje między innymi wymianę nawierzchni, naprawy odwodnienia i chodników, wykonanie nowego oznakowania poziomego. Nowa nawierzchnia ułożona zostanie także na rondzie Republiki Ostrowieckiej.

W czasie robót na ulicy Sandomierskiej obowiązują zmiany organizacji ruchu. Odcinek został podzielony na trzy fragmenty, na których wprowadzany jest kolejno naprzemiennie ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną w zależności od postępu poszczególnych asortymentów robót (frezowanie, układanie kolejnych warstw nawierzchni). Dodatkowo w związku z dużym natężeniem ruchu w Ostrowcu Świętokrzyskim dla pojazdów powyżej 3,5 tony wprowadzony został oznakowany objazd w kierunku Rzeszowa od ulicy Zagłoby – Aleją 25-lecia Wolności, ulicami Samsonowicza, Zygmuntówka do skrzyżowania ulicy Opatowskiej z Sandomierską oraz analogicznie przeciwnym kierunku. Zmiany organizacji ruchu planowane są do końca miesiąca.

fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

Wykonawca rozpoczął roboty 25 sierpnia od rozbiórki chodników. 

– Roboty na ulicy Sandomierskiej wymagające ruchu wahadłowego sterowanego sygnalizacją świetlną prowadzone są od 31 sierpnia. Obowiązywał on już na środkowym, drugim z kolei odcinku roboczym ulicy Sandomierskiej, a następnie na odcinku trzecim. Od jutra planowane jest wprowadzenie ruchu wahadłowego na pierwszym, sąsiadującym z rondem odcinku roboczym ulicy Sandomierskiej – wyjaśnia Małgorzata Pawelec-Buras.

Planowane są także zmiany organizacji ruchu na samym rondzie. Remont trójwlotowego ronda podzielony został na trzy etapy. W każdym z nich zamykany będzie odcinek ronda między dwoma wlotami, a na pozostałej części ronda, na którą skierowany zostanie objazd, nie będzie obowiązywał ruch okrężny. 

fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

– Otwartym dla ruchu fragmentem ronda będziemy jeździć tymczasowo w obu kierunkach, stąd apel o zwracanie szczególnej uwagi na tymczasowe oznakowanie, które będzie się zmieniać w miarę postępu robót. W pierwszym etapie prac na rondzie zamknięty zostanie odcinek drogi nr 9 relacji Rzeszów – Radom – dodaje Małgorzata Pawelec-Buras. 

Dodaje, że terminy wprowadzania poszczególnych etapów zmian organizacji ruchu mogą ulec zmianie w związku z warunkami pogodowymi

Odcinek ulicy Sandomierskiej w ciągu drogi krajowej nr 9 Radom – Ostrowiec Świętokrzyski – Rzeszów o długości około 1,1 km jest kolejnym, który jest wyremontowany w Ostrowcu Świętokrzyskim. W ubiegłych latach wyremontowana została nawierzchnia drogi krajowej nr 9 na odcinku ulicy Opatowskiej oraz na skrzyżowaniu ulic Opatowskiej, Sandomierskiej i Zygmuntówki.

fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this