Znajdź nas na

FAKTY

Ostrowiec Św.: Od jutra utrudnienia na Rondzie Republiki Ostrowieckiej!

Rozpoczyna się kolejny etap remontu drogi krajowej nr 9 w Ostrowcu Świętokrzyskim. Od jutra (piątek, 11 września) planowana jest wymiana nawierzchni na rondzie Republiki Ostrowieckiej. – Wprowadzane będą kolejne zmiany organizacji ruchu. Zamykane będą fragmenty ronda, a w tym czasie w jego obrębie nie będzie obowiązywał ruch okrężny – wyjaśnia Małgorzata Pawelec-Buras, główny specjalista do spraw komunikacji w kieleckim oddziale Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad. .

fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

Remont ulicy Sandomierskiej obejmuje między innymi wymianę nawierzchni, naprawy odwodnienia i chodników, wykonanie nowego oznakowania poziomego. Nowa nawierzchnia ułożona zostanie także na rondzie Republiki Ostrowieckiej.

W czasie robót na ulicy Sandomierskiej obowiązują zmiany organizacji ruchu. Odcinek został podzielony na trzy fragmenty, na których wprowadzany jest kolejno naprzemiennie ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną w zależności od postępu poszczególnych asortymentów robót (frezowanie, układanie kolejnych warstw nawierzchni). Dodatkowo w związku z dużym natężeniem ruchu w Ostrowcu Świętokrzyskim dla pojazdów powyżej 3,5 tony wprowadzony został oznakowany objazd w kierunku Rzeszowa od ulicy Zagłoby – Aleją 25-lecia Wolności, ulicami Samsonowicza, Zygmuntówka do skrzyżowania ulicy Opatowskiej z Sandomierską oraz analogicznie przeciwnym kierunku. Zmiany organizacji ruchu planowane są do końca miesiąca.

fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

Wykonawca rozpoczął roboty 25 sierpnia od rozbiórki chodników. 

– Roboty na ulicy Sandomierskiej wymagające ruchu wahadłowego sterowanego sygnalizacją świetlną prowadzone są od 31 sierpnia. Obowiązywał on już na środkowym, drugim z kolei odcinku roboczym ulicy Sandomierskiej, a następnie na odcinku trzecim. Od jutra planowane jest wprowadzenie ruchu wahadłowego na pierwszym, sąsiadującym z rondem odcinku roboczym ulicy Sandomierskiej – wyjaśnia Małgorzata Pawelec-Buras.

Planowane są także zmiany organizacji ruchu na samym rondzie. Remont trójwlotowego ronda podzielony został na trzy etapy. W każdym z nich zamykany będzie odcinek ronda między dwoma wlotami, a na pozostałej części ronda, na którą skierowany zostanie objazd, nie będzie obowiązywał ruch okrężny. 

fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

– Otwartym dla ruchu fragmentem ronda będziemy jeździć tymczasowo w obu kierunkach, stąd apel o zwracanie szczególnej uwagi na tymczasowe oznakowanie, które będzie się zmieniać w miarę postępu robót. W pierwszym etapie prac na rondzie zamknięty zostanie odcinek drogi nr 9 relacji Rzeszów – Radom – dodaje Małgorzata Pawelec-Buras. 

Dodaje, że terminy wprowadzania poszczególnych etapów zmian organizacji ruchu mogą ulec zmianie w związku z warunkami pogodowymi

Odcinek ulicy Sandomierskiej w ciągu drogi krajowej nr 9 Radom – Ostrowiec Świętokrzyski – Rzeszów o długości około 1,1 km jest kolejnym, który jest wyremontowany w Ostrowcu Świętokrzyskim. W ubiegłych latach wyremontowana została nawierzchnia drogi krajowej nr 9 na odcinku ulicy Opatowskiej oraz na skrzyżowaniu ulic Opatowskiej, Sandomierskiej i Zygmuntówki.

fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Ćmielów: Zamówił pizzę i za nią nie zapłacił, potem okradł sklep spożywczo-przemysłowy! Został aresztowany na 3 miesiące!

FAKTY

Koronawirus: 1136 nowych przypadków zakażenia w Polsce, 36 z nich na terenie województwa świętokrzyskiego!

FAKTY

Ostrowiec Św. Groził prezydentowi Jarosławowi Górczyńskiemu! Został zatrzymany przez Policję! Czy usłyszy zarzuty?

FAKTY

Zaginął Sebastian Bęben! Widziałeś mężczyznę ze zdjęcia? Powiadom Policję!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this