Znajdź nas na

FAKTY

Ostrowiec Św.: Policja ostrzega przed oszustami! Tylko dziś próbowali wyłudzić pieniądze od kilku osób!

Tylko dziś (poniedziałek, 8 marca) ostrowieccy Policjanci odebrali kilkanaście telefonów od zaniepokojonych mieszkańców, od których telefonicznie próbowano wyłudzić pieniądze. – Oszuści podszywają się pod krewnych, znajomych, policjantów. Często osoby starsze za swoją ufność i szczere intencje płacą utratą całego dorobku życia. W związku z tym apelujemy do państwa o ostrożność, czujność i rozsądek w kontaktach z osobami obcymi, którzy podają się za naszych krewnych lub policjantów, którzy chcą otrzymać od nas pieniądze – wyjaśnia mł. asp. Rafał Dobrowolski z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Św.

Zdjęcie ilustracyjne

Od dłuższego czasu Policja Świętokrzyska z niepokojem obserwuje wzrost oszustw, których ofiarami stają się osoby starsze, samotnie mieszkające i często nazbyt ufne. 

– Oszuści podszywają się pod krewnych, znajomych, policjantów. Często osoby starsze za swoją ufność i szczere intencje płacą utratą całego dorobku życia. W związku z tym apelujemy do państwa  o ostrożność, czujność i rozsądek w kontaktach z osobami obcymi, którzy podają się za naszych krewnych lub policjantów, którzy chcą otrzymać od nas pieniądze –  wyjaśnia Rafał Dobrowolski. 

Dodaje, że warto pamiętalć o kilku podstawowych zasadach.

–  Nie każdy, kto do nas dzwoni lub puka do drzwi ma uczciwe zamiary, nigdy nie przekazujemy żadnych pieniędzy osobom obcym, którzy podają się przez telefon za członków rodziny. Takie informacje należy dokładnie sprawdzić. Nie udzielamy przez telefon żadnych informacji dotyczących danych osobowych, numerów konta bankowych oraz haseł do nich. Nie odpowiadajmy na nieznany telefony i sms-y informujące o rzekomych wygranych. Nie wierzcie państwo w żadne fantastyczne okazje. Nie ma takich. Uważajcie na oszustów nakłaniających do otwarcia kont bankowych  pod pretekstem pomocy policjantom – dodaje.

Podkreśla, że policja nigdy nie naraża obywateli na utratę mienia i nie wykorzystuje osób prywatnych do swoich działań. Funkcjonariusze policji przez telefon nie proszą o przekazywanie pieniędzy lub przesłanie ich na jakieś konta bankowe w ramach pomocy policji. 

– W razie jakichkolwiek podejrzeń lub wątpliwości, powiadomcie państwo Policję,  dzwoniąc na numer alarmowy 112 –  przypomina.    

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this