Znajdź nas na

FAKTY

Ostrowiec Św.: Próbowali ukraść katalizator! Grozi im do 5 lat więzienia!

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mieszkańcom gminy Bodzechów, którzy w minioną niedzielę, 15 sierpnia próbowali ukraść katalizator z samochodu zaparkowanego na jednym z ostrowieckim osiedli. Mężczyzn spłoszył czujny sąsiad.

Źródło: Adobe Stock

W minioną niedzielę, 15 sierpnia dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Św. otrzymał zgłoszenie o usiłowaniu kradzieży katalizatora o wartości 600 złotych. Do zdarzenia miało dojść około godziny 13.00 na jednym z osiedli w Ostrowcu Świętokrzyskim. 

– Z relacji pokrzywdzonej wynikało, że kradzieży zapobiegł sąsiad z bloku obok, który zaniepokojony widokiem leżącego pod autem mężczyzny postanowił podjąć interwencję. Spłoszony sprawca po chwili wsiadł do pojazdu marki BMW i szybko odjechał. O całym zdarzeniu świadek poinformował właściciela auta – relacjonuje Ewelina Wrzesień, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Św.  

Po otrzymaniu tych informacji ostrowieccy stróże prawa rozpoczęli poszukiwania sprawcy tego przestępstwa. W toku prowadzonych czynności jeszcze tego samego dnia funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn – mieszkańców gminy Bodzechów,  w wieku 22 i 25 lat podejrzewanych o usiłowanie kradzieży katalizatora. Niedzielną noc spędzili w policyjnym areszcie. Wczoraj (poniedziałek, 16 sierpnia) usłyszeli zarzuty, do których obaj się przyznali. Teraz może im grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this