Znajdź nas na

FAKTY

Ostrowiec Św.: Opłaty za wodę nie będą niższe? 

– Obecnie nie występują zatem przesłanki merytoryczne i prawne wskazujące na obniżenie opłat za wodę – to fragment odpowiedzi na interpelację Pawła Walesica, radnego Rady Powiatu Ostrowieckiego w sprawie udzielenia informacji odnośnie rozważenia wariantów obniżenia opłaty za wodę dla mieszkańców m.in. miasta Ostrowca Św.

Źródło: Freepik

– „Tylko ja mam tak dużo dopłacić? Naprawdę pierwszy raz mamy sporą podwyżkę, a nie zmieniło się nic. Tyle nas co było w poprzednich latach”; „Płacicie za tych co nie płacą”, „Ceny miały być stabilne i nie zmienione a ludzie dopłacają coraz więcej. To miasto staje się rajem dla prezesów miejskich i powiatowych bo to oni zarabiają bajońskie sumy” – to tylko niektóre z komentarzy internautów dotyczące opłat za wodę w Ostrowcu Świętokrzyskim.

– Proszę o udzielenie mieszkańcom informacji czy z uwagi na bardzo liczne przypadki otrzymania niezwykle wysokich (po kilkaset złotych), rachunków za centralną ciepłą wodę rozważane są jakiekolwiek warianty obniżenia opłat za wodę dla mieszkańców naszego miasta i powiatu – napisał w swoim wniosku Paweł Walesic, radny Rady Powiatu Ostrowieckiego. 

Wygląda jednak na to, że opłaty się nie zmienią, a ostrowczanie będą musieli zajrzeć do portfeli lub zacząć oszczędzać.

– Informuję, że zgodnie z ustawą o zbiorowym zaopatrzeniu w  wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków taryfy za zbiorowe zaopatrzanie w wodę i zbiorowe odprowadzenie ścieków wprowadzane są w drodze decyzji wydawanej przez organ regulacyjny – Dyrektora regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Warszawie – wyjaśnia Anna Niedbała, sekretarz Miasta Ostrowca Św.

Do odpowiedzi załączyła decyzję znak: WA.RZT.70.170.2022/5 z dnia 15.03.2023 r., określająca taryfy za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzenie ścieków na terenie gminy Ostrowiec Świętokrzyski na okres 3 lat. Poniżej  prezentujemy jak zgodnie z odpowiedzią udzieloną radnemu kształtują się ceny za wodę w poszczególnych okresach.

Źródło: Interpelacja Pawła Walesica, radnego Rady Powiatu Ostrowieckiego
Źródło: Interpelacja Pawła Walesica, radnego Rady Powiatu Ostrowieckiego

Kluczowym jest jednak ostatnie zdanie udzielonej odpowiedzi.

– Obecnie nie występują zatem przesłanki merytoryczne i prawne wskazujące na obniżenie opłat za wodę – pisze Anna Niedbała.

Ostrowczanom nie pozostaje nic innego jak głębiej sięgnąć do portfeli lub zacząć oszczędzać. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this