Znajdź nas na

FAKTY

Ostrowiec Św.: Rozpoczęła się przebudowa ulic 11 Listopada i Jana Samsonowicza! Uwaga na zmiany w organizacji ruchu!

Rozpoczęła się przebudowa i rozbudowa ulic 11 Listopada i Jana Samsonowicza w Ostrowcu Św. O tym, że inwestycja wkrótce się rozpocznie informowaliśmy 13 września. Dla kierowców oznacza to utrudnienia, a także konieczność korzystania z objazdów. Na odcinku, na którym odbywają się prace, wprowadzona została tymczasowa organizacja ruchu. Łączna wartość zadania to 18 milionów złotych. 50 procent jego ogólnej wartości stanowią finanse unijne, pozostałe 9 milionów złotych, to wspólny udział budżetu powiatu ostrowieckiego i gminy Ostrowiec Św.

Ulica Jana Samsonowicza w Ostrowcu Św. fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Tak jak już informowaliśmy rozpoczęły się prace przy rozbudowie i przebudowie ulic 11 Listopada i Jana Samsonowicza w Ostrowcu Świętokrzyskim. Zadanie to podzielone zostało na dwie części i realizowane jest w ramach dwóch kontraktów. 

Pierwszy z nich obejmuje przebudowę ulicy 11 Listopada  od ulicy Ogrodowej do skrzyżowania z ulicą Jana Samsonowicza. W ciągu drogi powstanie nowa nawierzchnia, zostanie wymieniona podbudowa, powstanie nowa ścieżka rowerowa, wykonana z nawierzchni bitumicznej, wykonany zostanie nowy chodnik. Jezdnia zyska nowoczesne, energooszczędne oświetlenie. W ramach zadania w jezdni wyznaczony zostanie dodatkowy pas ruchu dla autobusów, wykonane będą także zatoki autobusowe.

Drugi kontrakt obejmuje przebudowę  ulicy Jana Samsonowicza od ronda na ulicy Bałtowskiej do skrzyżowania z  ulicą Jana Samsonowicza. Tu także powstaną chodnik, oświetlenie, ścieżka rowerowa, nowa kanalizacja i nawierzchnia. 

Powstanie także rondo turbinowe, które połączy trzy ulice. Dodatkowy czwarty wlot będzie łączył drogi powiatowe z drogą gminną, która jest realizowana przez gminę Ostrowiec Św.  Łączna wartość kontraktu wynosi 18 000 000 zł. 

– Jest to najwyższy kontrakt finansowy, jeżeli chodzi o roboty budowlane w tej kadencji. Jego łączna wartość wynosi ponad 18 000 000 zł. Jest częścią składową projektu realizowanego przez miasto Ostrowiec Św. „Ekologiczny transport miejski  w Ostrowcu Św.” Jesteśmy w tym projekcie formalnym partnerem i jako partner, powiat ostrowiecki realizuje część  drogową, związaną z przebudową ulicy 11 Listopada  od ulicy Ogrodowej ze skrzyżowaniem z Jana Samsonowicza oraz przebudową i rozbudową ulicy Jana Samsonowicza od ronda przy Bałtowskiej do odcinka uprzednio modernizowanego –  tłumaczył podczas konferencji prasowej, jaka odbyła się w lipcu bieżącego roku,  Andrzej Jabłoński, wicestarosta powiatu ostrowieckiego. 

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Podkreślał wówczas, że ważnym elementem wynikającym z realizacji tego projektu jest montaż finansowy, na który składają się trzy źródła finansowania. Jednym z nich są  finanse Unii Europejskiej, stanowiące 50 procent ogólnej wartości zadania (ponad 9 mln ) pozostałe 9 200 000 zł to wspólny udział budżetu powiatu ostrowieckiego i gminy Ostrowiec Św.

Prace remontowe  na ulicy Jana Samsonowicza i 11 Listopada, oznaczają utrudnienia dla kierowców. Wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu, która obowiązywała będzie  do października przyszłego roku.

Na zamkniętych odcinkach będzie mógł się odbywać jedynie ruch w zakresie dojazdu do posesji oraz do firm zlokalizowanych przy tych ulicach. Wyłączenie nie będzie obejmowało również  pojazdów służb ratunkowych. Dojazd do Celsy Huty Ostrowiec i innych firm zlokalizowanych przy ul. Antoniego Hedy Szarego, będzie odbywał się tak jak dotychczas – ulicą prowadzącą od skrzyżowania z ul. Jana Samsonowicza w kierunku pierwszej bramy huty, ale przy wprowadzeniu ruchu wahadłowego. Objazd dla wszystkich pojazdów został zaplanowany i wytyczony ulicami Bałtowską, Aleja Jana Pawła II, Leona Chrzanowskiego, Ogrodową, do skrzyżowania z ul. Jana Samsonowicza.

Mapa objazdów
Źródło: Ostrowiecki.eu

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this