Znajdź nas na

FAKTY

Ostrowiec Św.: Ruszają prace związane z przebudową mostu na rzece Kamiennej! Będą utrudnienia!

Już jutro (środa, 15 marca) ok. godziny 12.00 z ruchu wyłączony zostanie most imienia Księdza Infułata Marcina Popiela na rzece Kamiennej w Ostrowcu Świętokrzyskim. – Jednocześnie do poniedziałku 20 marca 2023 r. z przejazdu przez most będą mogły korzystać służby ratownicze, komunikacja miejska oraz transport zbiorowy. Transport indywidualny będzie odbywać się zgodnie z wyznaczonymi objazdami – wyjaśnia Tomasz Banaś, kierownik Działu Komunikacji i Relacji Zewnętrznych w Mota-Engil Central Europe S.A.

Most na rzece Kamiennej w Ostrowcu Świętokrzyskim będzie wyburzony. W jego miejsce powstanie nowy obiekt. fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

Jak poinformowała nas firma Mota-Engil Central Europe od 15 marca 2023 roku, rozpoczną się prace związane z przebudową mostu na rzece Kamiennej w Ostrowcu Św. 

– Wskazana data wyłączenia z ruchu obiektu jest ostatnim możliwym terminem, gwarantującym wykonanie zadania zgodnie z przewidzianym przez umowę harmonogramem, a kolejne przesunięcia w czasie powodowałyby niedotrzymanie terminu zakończenia inwestycji – tłumaczy Tomasz Banaś, kierownik Działu Komunikacji i Relacji Zewnętrznych w Mota-Engil Central Europe S.A.

Most zostanie wyłączony z ruchu  około godziny 12.00. Do poniedziałku, 20 marca z przejazdu przez most będą mogły korzystać służby ratownicze, komunikacja miejska oraz transport zbiorowy. Transport indywidualny będzie odbywać się zgodnie z wyznaczonymi objazdami.  

6 marca 2023 roku, zgodnie z zatwierdzeniem projektu tymczasowej organizacji ruchu, firma Mota-Engil Central Europe poinformowała o planowanym terminie zamknięcia mostu na rzece Kamienna zainteresowane instytucje, w tym: Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Kielcach, Komendę Powiatową Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim, Komendę Wojewódzką Policji w Kielcach, GDDKiA Oddział w Kielcach, Urząd Marszałkowski, Urząd Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego, Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Świętokrzyskim, Miejski Zakład Komunikacji w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Do tematu wrócimy.  

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this