Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Ostrowiec Św.: St. sierż. Marcin Bis – bohater w mundurze! Desperat targnął się na życie! Uratował go dzielnicowy!

St. sierż. Marcin Bis, dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Św. w trakcie pełnionej służby otrzymał niecodziennego sms-a z nieznanego numeru. Z jego treści wynikało, że nadawca chce targnąć się na swoje życie. Dzięki szybkiej i profesjonalnie przeprowadzonej akcji przez stróża prawa, 37-latek został uratowany. Desperat trafił do szpitala, gdzie lekarze udzielili mu specjalistycznej pomocy medycznej.

fot. Świętokrzyska Policja

Wczoraj, (środa, 3 marca) kilka minut po godzinie 11.00 st. sierż. Marcin Bis, dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim, w trakcie pełnionej służby otrzymał niecodziennego sms-a z nieznanego numeru. Z treść wiadomości wynikało, że nadawcą jest osoba, która chce odebrać sobie życie.

– Dzielnicowy mając na względzie życie i zdrowie tej osoby od razu przystąpił do działania, próbując się z nią skontaktować, jednak nikt nie odbierał telefonu. Jednocześnie prowadził ustalenia kim może być ta osoba i gdzie aktualnie przebywa. Po chwili funkcjonariusz dzięki dobremu rozpoznaniu swojego rewiru skojarzył pod jakim adresem może znajdować się osoba potrzebująca pomocy. O swoich ustaleniach poinformował dyżurnego, który na miejsce wysłał wsparcie.
Po dotarciu na miejsce, pomimo głośnego nawoływania i pukania, nikt nie otworzył mu drzwi. Na szczęście mieszkanie znajdowało się parterze. Policjant dostał się na balkon, gdzie przez okno zauważył leżącego na łóżku mężczyznę. W takiej sytuacji liczyła się każda minuta, dlatego funkcjonariusz postanowił siłowo dostać się do wnętrza mieszkania. Po wejściu do środka natychmiast udzielił nieprzytomnemu 37-latkowi pomocy przedmedycznej.

Po chwili mężczyzna odzyskał świadomość i poinformował stróża prawa, że zażył około 20 tabletek, które popił alkoholem. Na miejsce wezwano załogę karetki pogotowia, która zabrała zdesperowanego mężczyznę do szpitala, celem udzielenia mu specjalistycznej pomocy.
Dzięki szybkiej i profesjonalnej akcji, przeprowadzonej przez st. sierż. Marcina Bisa nie doszło do tragedii.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Ostrowiecki szpital: 64 pacjentów z dodatnim wynikiem testu na obecność koronawirusa!

FAKTY

Najwięcej zakażeń koronawirusem w powiatach kieleckim i ostrowieckim! 638 zgonów w Polsce!

FAKTY

Koronawirus: blisko 1000 zgonów w Polsce! W województwie świętokrzyskim 721 nowych zakażeń!

FAKTY

EMA o szczepionce AstraZeneca: korzyści z podania preparatu przewyższają ryzyko działań niepożądanych!

FAKTY

ReklamaConnect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this