Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Ostrowiec Św.: St. sierż. Marcin Bis – bohater w mundurze! Desperat targnął się na życie! Uratował go dzielnicowy!

St. sierż. Marcin Bis, dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Św. w trakcie pełnionej służby otrzymał niecodziennego sms-a z nieznanego numeru. Z jego treści wynikało, że nadawca chce targnąć się na swoje życie. Dzięki szybkiej i profesjonalnie przeprowadzonej akcji przez stróża prawa, 37-latek został uratowany. Desperat trafił do szpitala, gdzie lekarze udzielili mu specjalistycznej pomocy medycznej.

fot. Świętokrzyska Policja

Wczoraj, (środa, 3 marca) kilka minut po godzinie 11.00 st. sierż. Marcin Bis, dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim, w trakcie pełnionej służby otrzymał niecodziennego sms-a z nieznanego numeru. Z treść wiadomości wynikało, że nadawcą jest osoba, która chce odebrać sobie życie.

– Dzielnicowy mając na względzie życie i zdrowie tej osoby od razu przystąpił do działania, próbując się z nią skontaktować, jednak nikt nie odbierał telefonu. Jednocześnie prowadził ustalenia kim może być ta osoba i gdzie aktualnie przebywa. Po chwili funkcjonariusz dzięki dobremu rozpoznaniu swojego rewiru skojarzył pod jakim adresem może znajdować się osoba potrzebująca pomocy. O swoich ustaleniach poinformował dyżurnego, który na miejsce wysłał wsparcie.
Po dotarciu na miejsce, pomimo głośnego nawoływania i pukania, nikt nie otworzył mu drzwi. Na szczęście mieszkanie znajdowało się parterze. Policjant dostał się na balkon, gdzie przez okno zauważył leżącego na łóżku mężczyznę. W takiej sytuacji liczyła się każda minuta, dlatego funkcjonariusz postanowił siłowo dostać się do wnętrza mieszkania. Po wejściu do środka natychmiast udzielił nieprzytomnemu 37-latkowi pomocy przedmedycznej.

Po chwili mężczyzna odzyskał świadomość i poinformował stróża prawa, że zażył około 20 tabletek, które popił alkoholem. Na miejsce wezwano załogę karetki pogotowia, która zabrała zdesperowanego mężczyznę do szpitala, celem udzielenia mu specjalistycznej pomocy.
Dzięki szybkiej i profesjonalnej akcji, przeprowadzonej przez st. sierż. Marcina Bisa nie doszło do tragedii.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this