Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Ostrowiec Św.: Starosta i prezydent podziękowali za pracę medykom! Padły deklaracje o kolejnym wsparciu finansowym dla szpitala!

– Te trudne czasy uczą nas cierpliwości, uczą nas wyrozumiałości, pokazują, że trzeba mieć pokorę do tego, co się dzieje, że trzeba być solidarnym ze wszystkimi – mówił podczas dzisiejszej (środa, 7 kwietnia) Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca Św. W Światowym Dniu Zdrowia i Dniu Pracownika Służby Zdrowia wraz z Marzeną Dębniak, Starostą Ostrowieckim złożyli życzenia medykom, pracującym w ostrowieckiej lecznicy. Padły także deklaracje o kolejnym wsparciu, w postaci dotacji celowych z gminy Ostrowiec Św. dla szpitala.

Od lewej: Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca Św., Marzena Dębniak, Starosta Ostrowiecki i Adam Karolik, dyrektor do spraw medycznych w Zespole Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Św. fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Światowy Dzień Zdrowia obchodzony jest corocznie od 1950 –  7 kwietnia, w rocznicę powstania WHO. Jego celem jest zwrócenie szczególnej uwagi na najbardziej palące i zaniedbane problemy zdrowotne społeczeństw na świecie. W tym roku  obchodzony jest pod hasłem „Budowanie sprawiedliwszego i zdrowszego świata”. W Polsce obchodom Światowego Dnia Zdrowia towarzyszą obchody Dnia Pracownika Służby Zdrowia.

– Szczególnie w czasach pandemii, jest to bardzo ważne święto i  z tego miejsca chciałabym podziękować wszystkim pracownikom służby zdrowia: lekarzom, pielęgniarkom, sanitariuszom, ratownikom medycznym, diagnostom, rehabilitantom, fizjoterapeutom, tych zawodów jest dużo – za zaangażowanie i poświęcenie – tłumaczyła podczas dzisiejszej konferencji Marzena Dębniak, starosta powiatu ostrowieckiego. 

Podkreślała, że z całą  odpowiedzialnością może powiedzieć, że medycy, cała służba zdrowia, stanęła – szczególnie w ostrowieckim szpitalu, na wysokości zadania. 

Marzena Dębniak, starosta ostrowiecki fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Za to składam serdeczne podziękowania – mówiła starosta, życząc pracownikom służby zdrowia godziwych zarobków.   

Dodała, że ma nadzieję, że czują satysfakcję z wykonywanej pracy, a czy był to dla nich właścicie wybrany zawód , mogli się przekonać w czasie pandemii. Życzyła także godziwych zarobków. 

Medykom  podziękował także Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca Św. 

– Chciałbym z tego miejsca, jako prezydent podziękować za pracę bohaterów dzisiejszych czasów. W podziękowaniu za pracę całego zespołu, wszystkich pracowników służby zdrowia. Te trudne czasy uczą nas cierpliwości, uczą nas wyrozumiałości, pokazują, że trzeba mieć pokorę do tego, co się dzieje, że trzeba być solidarnym ze wszystkimi.  Życzę panie dyrektorze, abyśmy mogli budować dobry, pozytywny wizerunek szpitala w Ostrowcu Św., bo on naprawdę przechodzi taką odnowę.  Co widać na zewnątrz i wewnątrz. Z tego miejsca mogę podziękować za zaangażowanie, za tę pracę – tłumaczył Jarosław Górczyński. 

Zapewnił, że na najbliższej sesji Rady Miasta Ostrowca Św. zaproponuje przekazanie kolejnych środków na oddział radiologii  i na kolejne remonty. Przypomniał, że w tym roku ostrowiecka lecznica otrzymała już z gminy Ostrowiec Św.  300 tys ze wskazaniem na prace remontowe. 

O dotacjach dla ostrowieckiego szpitala, pochodzących z budżetu gminy Ostrowiec Św. pisaliśmy tutaj:

– Widzimy, jaki jest potencjał w tym szpitalu. Widzimy, że warto wspierać pomagać, bo ta pomoc nie jest marnotrawiona – dodał prezydent.

Za życzenia w imieniu pracowników podziękował Adam Karolik,dyrektor do spraw medycznych w Zespole Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Św. Podkreślając, że ważne jest dla niego, jako dyrektora placówki, nie tylko wsparcie materialne, ale i duchowe. 

– Bardzo serdecznie dziękuje za życzenia i za zrozumienie poświęcenia naszej załogi. Cały czas spotykamy się  z wielka pomocą zarówno ze strony starostwa, jak i  miasta Ostrowca Św. Jest to pomoc finansowa, rzeczowa – pokaźne kwoty ze starostwa, to są kwoty w milionach złotych, w ubiegłym roku ponad 16 milionów złotych. Ze strony pana prezydenta to są te kwoty, o których sam wspomniał: 300 tysięcy i następne kwoty, które miasto zamierza przeznaczyć  dla naszego szpitala. Ale oprócz tego wsparcia materialnego, wymiernego,  jest bardzo duże wsparcie indywidualne, szczególnie dla mojej osoby. Znalazłem się teraz w dosyć trudnej sytuacji, kiedy od 2 lutego, ze względu na chorobę pana dyrektora naczelnego, sam prowadzę cały szpital, pełnię wszystkie obowiązki –podsumował  Adam Karolik.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this