Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Ostrowiec Św.: Termin składania ofert na rozbudowę 754 został wydłużony!

Do 11 lipca wydłużony został termin składania ofert na rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 754 wraz z przebudową mostu na rzece Kamiennej w Ostrowcu Św. – Wydłużenie do 24 m-cy realizacji zadania mam nadzieję zwiększy konkurencyjność i da szansę na przystąpienie do przetargu większej liczbie wykonawców – wyjaśnia Magdalena Zieleń, radna Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego.

Ulica Okólna i fragment Alei 3 Maja w Ostrowcu Św. fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

Jak informowaliśmy 25 maja przetarg na rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 754 wraz z przebudową mostu na rzece Kamiennej w Ostrowcu Św. został powtórzony.  W pierwszym  przetargu złożona została tylko jedna oferta od Mota-Engil Central Europe z Warszawy, która była o 56 000 000 wyższa niż szacunki do przetargu. Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich przeanalizował i porównał oferty złożone w przetargach drogowych w województwie świętokrzyskim,  ale również w całej Polsce. Okazało się że ceny złożonych ofert w stosunku do kosztorysu inwestorskiego były wyższe od 20 do 50%. 

– W związku ze złożeniem odwołania co do treści przetargu ogłoszonego przez Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich na przebudowę Alei 3-go Maja w Ostrowcu Św. wraz z przebudową drogi na rzece  Kamiennej przez jednego z potencjalnych wykonawców, została podjęta decyzja o przychyleniu się do złożonego wniosku i wydłużono termin realizacji  tej inwestycji z 18 m-cy do 24 m-cy od daty podpisania umowy – wyjaśnia Magdalena Zieleń, radna Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego. 

Dodaje, że ma nadzieję, iż wydłużenie do 24 m-cy realizacji zadania zwiększy konkurencyjność i da szansę na przystąpienie do przetargu większej liczbie wykonawców. 

Oferty składać można do 11 lipca 2022 roku.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this