Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Ostrowiec Św.: Dyrektor szpitala wydał oświadczenie, przeprasza za błąd!

– Nie zostały w sposób właściwy zastosowane procedury obowiązujące w takich okolicznościach, czego przyczyny wyjaśni wszczęte postępowanie wewnętrzne, które umożliwi wyciągnięcie nieuniknionych i w pełni uzasadnionych konsekwencji służbowych – tak brzmi fragment oświadczenia przesłanego nam dziś (wtorek, 21 czerwca) przez Tomasza Kopca, dyrektora naczelnego Wielospecjalistycznego Szpitala w Ostrowcu Św. Przypomnijmy, że rodzina jednej z pacjentek ostrowieckiego szpitala została błędnie poinformowana o jej śmierci. Ostatecznie okazało się, że kobieta żyje.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

W swoim oświadczeniu dyrektor informuje również, że zgodnie z jego decyzją, a także na podstawie diagnozy potrzeb personelu w szpitalu w ostatnich tygodniach wdrożono system sukcesywnych szkoleń poszczególnych grup pracowników.

– Celem podjętych działań jest systematyczne podnoszenie poziomu wiedzy, kompetencji i umiejętności kadry, co poprawi jakość obsługi pacjenta i jego najbliższych na każdym etapie procesu diagnostyczno-terapeutycznego. Podnoszenie kwalifikacji personelu oraz uświadamianie i zaangażowanie go do działań w oparciu o politykę jakości i standardy postępowania to jedne z priorytetowych wyzwań stojących przed wszystkimi placówkami medycznymi. Wyrażamy nadzieję, że wprowadzany w szpitalu system oceny i monitorowania kompetencji pracowników przyczyni się do poprawy znajomości i umiejętności stosowania procedur, a tym samym znacząco zmniejszy ryzyko występowania zdarzeń niepożądanych, nie tylko tych o charakterze medycznym, ale również formalno-prawnym i etycznym  –  czytamy w oświadczeniu dyrektora. 

Tomasz Kopiec dyrektor naczelny ostrowieckiego szpitala.
Fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

Dyrektor przeprasza również  za zaistniałą sytuację, a także wyraża współczucie dla Rodziny pacjentki. Przypomnijmy, że rodzina jednej z pacjentek ostrowieckiego szpitala została błędnie poinformowana o jej śmierci. Ostatecznie okazało się, że kobieta żyje.   O całej   sytuacji 20 czerwca  poinformowała stacja TVN24.

Pełną treść oświadczenia publikujemy poniżej:

Źródło: Wielospecjalistyczny Szpital w Ostrowcu Św.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this