Znajdź nas na

FAKTY

Ostrowiec Św.: W DPS-ie na os. Słonecznym zakażony jeden z pensjonariuszy! Starostwo wydało oświadczenie!

Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Św. wydało dziś (sobota, 10 października) oświadczenie, w którym wyjaśnia, że w Domu Pomocy Społecznej na Osiedlu Słonecznym nie ma ogniska zakażenia COViD-19 . Test dodatni wykazał jeden z mieszkańców, jednak nie ma on objawów charakterystycznych dla COViD-19

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Wracamy do tematu Domu Pomocy Społecznej na Osiedlu Słonecznym. Jak w oficjalnym komunikacie poinformowało dziś Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Św. w Domu Pomocy Społecznej na Osiedlu Słonecznym nie ma ogniska zakażenia COViD-19.

– Po ujawnieniu pozostałych wyników żaden z pracowników nie jest zakażony koronawirusem. Test dodatni wykazał jeden z mieszkańców, jednak nie ma on objawów charakterystycznych dla COViD-19. Osoba została umieszczona w sali izolacyjnej – czytamy w oświadczeniu.

Praca w Domu Pomocy Społecznej przebiega normalnie z uwzględnieniem wewnętrznych reżimów sanitarnych.

Przypomnijmy, że w czwartek, 8 października żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej pobierali wymazy od pensjonariuszy i pracowników Domu Pomocy Społecznej na os. Słonecznym, po tym, jak w środę (7 października) u siedmiu pracowników ośrodka wykryto obecność koornawirusa.

W DPS-ie na osiedlu Słonecznym zatrudnionych jest 78 osób, przebywa w nim 152 pensjonariuszy. 

Jak w czwartek poinformował nas Andrzej Jabłoński, wicestarosta ostrowiecki w DPS-ie przy ulicy Grabowieckiej w Ostrowcu Św. wymazy pobierane będą w poniedziałek. 

Źródło: FB powiat ostrowiecki

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this