Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Ostrowiec Św.: Wiemy kiedy rozpoczną się pierwsze prace przy przebudowie DW 754! Na razie nie będzie utrudnień!

Pierwsze prace przy przebudowie przebiegającej przez Ostrowiec Świętokrzyski drogi wojewódzkiej nr 754 powinny rozpocząć się we wtorek, 15 listopada. Jednak jak zapewnia Jerzy Wrona, dyrektor Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Kielcach na razie nie będzie utrudnień w ruchu. – Wykonywane będą prace przygotowujące inwestycje do robót głównych – tłumaczy Jerzy Wrona.

Fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

W przyszły wtorek, 15 listopada ruszy długo wyczekiwana przez kierowców i pieszych przebudowa drogi wojewódzkiej nr 754 w Ostrowcu Świętokrzyskim. Na razie nie będzie jednak utrudnień w ruchu.

– Będą to takie prace, które nie będą zakłócać ruchu i nie spowodują utrudnień dla kierowców. Wykonawcy przekazany został już plac budowy. Pierwsze prace rozpoczną się już 15 listopada. Wykonawca, Mota-Engil Central Europe, wybrał  takie roboty przygotowawcze do robót głównych, aby nie było konieczności występowania o zajęcie pasa drogowego. Nie wymaga to również dysponowania projektem tymczasowej organizacji ruchu – tłumaczy Jerzy Wrona,  dyrektor Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Kielcach. 

Roboty, które będą wymagały zmiany organizacji ruchu rozpoczną się dopiero po jej zatwierdzeniu przez wszystkie uprawnione do tego instytucje.  

– Nie będzie to jedna zmiana  na cały czasu trwania robót. Tymczasowa organizacja ruchu będzie zależała od etapu inwestycji, przebudowywanego odcinka, na pewno będzie dostosowana do konkretnej sytuacji. Jest kilka takich wariantów. Szczegóły poznamy jednak dopiero, po jej zatwierdzeniu – podsumowuje Jerzy Wrona.  

Przypomnijmy, że przebudowa  drogi wojewódzkiej nr 754 obejmuje  rozbudowę 2 km odcinka, przebiegającego przez ulice Mieczysława Radwana, Okólną oraz Aleję 3 Maja, aż do mostu na rzece Kamiennej. W miejscu obecnego obiektu powstanie zupełnie nowy most. W ramach inwestycji powstaną także funkcjonalne skrzyżowania z drogami powiatowymi i gminnymi, nowe parkingi, sygnalizacja świetlna, ścieżki rowerowe i chodniki. Nie ucierpią kasztanowce przy Alei 3 Maja, które są pomnikami przyrody, ani pomnik przy ulicy Okólnej, który zostanie jedynie przesunięty.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this