Znajdź nas na

FAKTY

Ostrowiec Św.: Z jednej strony oszczędności na oświetleniu ulicznym, z drugiej iluminacje świąteczne za ponad 80 tysięcy złotych!

Ponad 80 tysięcy złotych kosztowały nowe iluminacje świąteczne, jakie zakupiła w tym roku gmina Ostrowiec Św. Znajdzie się wśród nich m.in. piętnastometrowy napis „Ostrowiec Świętokrzyski” z pieczęcią „Ostrowiec Świętokrzyski Od Nowa” i gwiazdkowym prezentem. Iluminacja stanie na wzgórzu przy kolegiacie Świętego Michała Archanioła. – Nowa będzie również 4 metrowa bombka oraz 40 nowych stroików nalatarniowych – mówi Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego.

Zdjęcie ilustracyjne

Z jednej strony Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca Św. podkreśla, że miasto stawia na oszczędności związane z wymianą starego typu oświetlenia ulicznego, na nowe ledowe, z drugiej za ponad 80 tysięcy złotych miasto kupuje nowe iluminacje świąteczne. Część mieszkańców pyta czy tego typu wydatek na używaną tylko raz w roku dekorację, to na pewno najbardziej niezbędny wydatek w czasie pandemii koronawirusa 

– Zakupiliśmy za kwotę ponad 80 tysięcy złotych kolejne elementy oświetlenia dekoracyjnego, a jednym z takich głównych wyznaczników tego oświetlenia będzie napis Ostrowiec Świętokrzyski, który mam nadzieję, że na Mikołaja już rozbłyśnie na wzgórzu kościelnym przy ulicy Okólnej – mówi Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca Św. 

Oprócz 15 metrowego napisu Ostrowiec Świętokrzyski z pieczęcią „Ostrowiec Świętokrzyski Od Nowa” i gwiazdkowym prezentem, nowa będzie także   4 metrowa bombka oraz 40 nowych stroików nalatarniowych. Na terenie ostrowieckich rond i skwerów pojawią się znane już mieszkańcom choinki i bombki, a na głównych ulicach – wiszące ozdoby.

Źródło UM Ostrowiec Św.

Jak przeczytać można na oficjalnej stronie internetowej Urzędu Miasta w Ostrowcu Św. na 6 grudnia, dla najmłodszych ostrowczan, szykowana jest niespodzianka z udziałem Świętego Mikołaja. Planowane jest też rozświetlenie ozdób na Rynku, w tym kilkumetrowej choinki oraz nowej bombki.

W ramach programu Ekologiczny Transport Miejskiego miasto wymienia także stare sodowe lampy, na te nowoczesne – ledowe. 

– Miasto bardzo mocno inwestuje w system oświetlenia ulicznego. Nie tylko w dekoracje, ale i wymianę istniejących opraw  sodowych na nowoczesne ledowe. Słyszymy zapowiedzi podwyżki cen energii elektrycznej. Te podwyżki są coroczne i to kilkudziesięciu procentowe, więc musimy się dostosowywać i zmniejszać koszty funkcjonowania i użytkowania tego oświetlenia. Wzorem innych miast nie wyłączamy oświetlenia. W mieście Ostrowcu oświetlenie cały czas funkcjonuje.  Rozbudowywujemy ten system – zapewnia prezydent. 

Dodaje  że trwają prace przy wymianie 233 opraw na terenie miasta za kwotę ponad 670 tysięcy złotych. 

Na kilku naszych ulicach, na ulicy Iłżeckiej, na odcinku kopernika do Rynku, na Alei Jana Pawła, na odcinku 11 Listopada,  na ulicy Sikorskiego, ulicy Rudzkiej, na części ulicy Sandomierskiej, na części ulicy Kolonii Robotniczej, na Siennieńskiej pojawi się  nowe nowoczesne ledowe oświetlenie – dodaje. 

Podkreśla, że to nie koniec inwestycji. W najbliższym czasie wybudowane zostanie również oświetlenie na odcinku ul. Bursztynowej, ul. Folwark Piaski, ul. Witosa.

Podczas remontu ulicy Siennieńskiej, ulicy Głogowskiego oraz ulicy Wardyńskiego zostały wymienione słupy oraz zainstalowano LED-owe oprawy oświetleniowe. W ramach bieżącej eksploatacji zostaną wymienione szafy oświetleniowe, które są w złym stanie technicznym. 

Zastosowanie nowych opraw obniży koszty eksploatacji oświetlenia ulicznego.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this