Znajdź nas na

FAKTY

Ostrowiec Św.: Zabrał nie swój portfel! Grozi mu do 2 lat więzienia!

W połowie lutego w jednym z ostrowieckich marketów zakupy robiła 54-letnia kobieta. Po powrocie do domu zorientowała się, że nie ma ze sobą portfela. Dzięki monitoringowi okazało się, że zguba znalazła nowego właściciela. Okazał się nim 55-latek, który usłyszał już zarzut przywłaszczenia dowodu osobistego i 370 zł.

Źródło: Envato Elements

W przypadku znalezienia portfela, w którym bardzo często znajdują się dokumenty zwróćmy go na Policję, prześlijmy zgubę pocztą właścicielowi lub pozostawmy w najbliższym sklepie. Przywłaszczając czyjeś dokumenty narażamy się na odpowiedzialność karną. Za przestępstwo tego typu grozi do dwóch lat pozbawienia wolności. 

W połowie lutego do Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Św.  wpłynęło zawiadomienie dotyczące przywłaszczenia portfela. Jak wynikało z relacji zgłaszającej, do zdarzenia miało dojść w jednym z ostrowieckich marketów. Poszkodowana 54-latka twierdziła, że podczas pakowania zakupów pozostawiła swój portfel na stoiku dla klientów, a następnie zapominając o nim, opuściła teren obiektu. Kiedy po powrocie do domu zorientowała się, że nie ma portfela postanowiła wrócić z powrotem do marketu. Na podstawie monitoringu okazało się, że zguba znalazła już nowego właściciela. O całym zdarzeniu kobieta powiadomiła ostrowieckich mundurowych.  Łupem sprawcy padł  portfel wraz z dowodem osobistym oraz pieniędzmi w kwocie 370 złotych. 

Po otrzymaniu zgłoszenia policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich rozpoczęli poszukiwania podejrzewanego o to przestępstwo mężczyzny. Wczoraj (16 marca) stróże prawa ustalili tożsamość sprawcy. Okazał się nim 55-letni ostrowczanin. Jeszcze tego samego dnia mężczyzna usłyszała zarzut przywłaszczenia dokumentu. Za to przestępstwo Kodeks Karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this