Znajdź nas na

Subscribe

ARTYKUŁ PARTNERA

Ostrowiec Świętokrzyski: Już 3 listopada będziesz mógł zbadać swoje kości w osteobusie!

Po raz kolejny do Ostrowca Świętokrzyskiego przyjedzie osteobus. Diagnostykę przeprowadzi personel MD Multi Diagnostica z Krakowa. Badanie jest bezbolesne, polega na radiologicznym pomiarze tkanki kostnej z kręgosłupa lędźwiowego lub szyjki kości udowej. Trwa zaledwie kilka minut. Zapisy telefonicznie przyjmowane są pod numerem 512 351 600. Densytometria jest podstawowym badaniem, które umożliwia rozpoznanie osteoporozy, również w jej stadium bezobjawowym, czyli przed złamaniem kości, czy kręgosłupa.

Źródło: Multidiagnostica Mobilna

Osteoporoza jest chorobą dotykającą coraz większej liczby osób w naszym kraju. Cierpi na nią około 2,7 miliona ludzi. Rozwija się bezobjawowo. Powoduje zmiany w strukturze kości, przez co są coraz słabsze oraz bardziej podatne na złamania. Najczęściej zapadają na nią kobiety po menopauzie. Według statystyk na osteoporozę choruje co trzecia kobieta po 50-roku życia. Nie jest to jednak wyłącznie choroba kobiet, zapadają na nią również mężczyźni, a także osoby młode. W osteobusie powinny zbadać się także osoby palące papierosy, pijące duże ilości kawy, alkoholu, ale również spożywające zbyt mało przetworów mlecznych.

Densytometria jest podstawowym badaniem, które umożliwia rozpoznanie osteoporozy, również w jej stadium bezobjawowym, czyli przed złamaniem kości, czy kręgosłupa. Metoda ta precyzyjnie mierzy masę kostną –  z dokładnością do 1%. Jest to rodzaj badania wykorzystującego niewielkie dawki promieni rentgenowskich. O wiele niższe niż przy klasycznym zdjęciu rentgenowskim klatki piersiowej, czy kości. Eksperci podkreślają, iż wyniki mogą sygnalizować konieczność uzupełnienia witaminy D3 oraz wapnia w diecie.

Badanie jest bezbolesne. Polega na radiologicznym pomiarze tkanki kostnej z kręgosłupa lędźwiowego lub szyjki kości udowej. Nie trzeba się do niego przygotowywać. Trwa zaledwie kilka minut. Konieczne jest jedynie zdjęcie biżuterii oraz metalowych elementów. Przeciwwskazaniem do przeprowadzenia pomiaru jest ciąża.

Najbliższe badanie w Ostrowcu Świętokrzyskim odbędzie się 3 listopada przy Przychodni Rodzina na Osiedlu Słonecznym. Nie jest wymagane skierowanie od lekarza. Diagnostykę przeprowadzi personel MD Multi Diagnostica z Krakowa.

Zapisy telefonicznie pod numerem: 512 351 600.

Cena jednego badania wynosi 45 złotych

więcej informacji na temat badania pod adresem: www.osteoporozakrakow.pl

Źródło: Materiał partnera

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this