Znajdź nas na

FAKTY

Ostrowiec Świętokrzyski: Lodowisko będzie, ale z… poślizgiem!

Najpierw informacja o tym, że wstęp będzie płatny, później komunikat Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Świętokrzyskim, że otwarcie będzie dwa dni później niż planowano. Lodowisko miejskie w Ostrowcu Św., bo o nim mowa, zacznie funkcjonować, ale z… poślizgiem. Powód? – Zmiana terminu została wymuszona niespodziewanymi problemami technicznymi przy montażu obiektu – czytamy na stronie internetowej MOSiR-u.

Grafika: naOSTRO.info Plakaty: MOSiR Zdjęcie w tle: Adobe Firefly

Jeszcze nie zostało zamontowane, a już wywołało lawinę komentarzy. Wracamy do tematu lodowiska miejskiego, jakie powstać ma na ostrowieckim Rynku. Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim, część radnych podkreślała, że korzystanie z lodowiska powinno być bezpłatne, jak chociażby w Opatowie. Tłumaczyli, że ceny biletów niskie nie są i obawiali się, czy ostrowczan będzie stać na skorzystanie z tego typu atrakcji zimowej. 

Bilet normalny (za 45 minut korzystania z lodowiska)  to koszt 15 zł, bilet ulgowy 12 zł, z OstrąKartą – bilet normalny – 13 zł, bilet ulgowy – 10 zł, bilet dla dziecka w wieku do ukończenia 7. roku życia – 1 zł, bilet grupowy (minimum 10 osób pod opieką instruktora) – 10 zł za 45 minut od osoby. Wypożyczenie łyżew to koszt: 11 zł, z OstrąKartą – 9 zł za 60 minut, wypożyczenie kasku – 5 zł, z OstrąKartą – 4 zł za 60 minut. Ostrzenie łyżew: 15 zł, z OstrąKartą – 13 zł (za jedną parę).

– Obawiam się, że rodziny, szczególnie te większe, będą zainteresowane ofertą opatowską. Tam chętnie pojadą, nie jest to duża odległość do Opatowa, szybko można się tam dostać, ale mieszkańcy sami zdecydują. Także ja się obawiam, że to lodowisko przez te odpłatności nie będzie się cieszyło dużą popularnością – mówił radny Mateusz Czeremcha. 

Pierwszy z plakatów promujących wydarzenie Źródło: MOSiR w Ostrowcu Św.

Artur Łakomiec wiceprezydent Ostrowca Św. uważał, że są to symboliczne opłaty. 

– Powiem szczerze, że to są symboliczne takie opłaty, ze względu na to też i na sprawy infrastrukturalno-fiskalne. Na pewno droga do Opatowa 10 zł nie będzie , czy 11 kosztować, jeżeli ktoś ma OstrąKartę więc trochę więcej w tą i z powrotem. Więc myślę, że nawet rekreacyjnie się przejść na lodowisko będzie dużo taniej za te 11 czy 22 zł, niż jechać do Opatowa, ale to już życie pokaże (…) – mówił wiceprezydent. 

Otwarcie lodowiska, na które z plakatów zapraszał Artur Łakomiec, wiceprezydent Ostrowca Świętokrzyskiego zaplanowano na piątek, 15 grudnia. Miały być pokazy jazdy figurowej, warsztaty łyżwiarskie, a wstęp na lodowisko miał być bezpłatny. Niestety coś „poszło” nie tak.

Drugi z plakatów promujących wydarzenie Źródło: MOSiR w Ostrowcu Św.

– Nie w piątek, a w niedzielę 17 grudnia o godzinie 17.00 nastąpi otwarcie Miejskiego Lodowiska na ostrowieckim Rynku. Zmiana terminu została wymuszona niespodziewanymi problemami technicznymi przy montażu obiektu. W dniu otwarcia wstęp będzie bezpłatny, a na lodzie czekać będzie wiele ciekawych atrakcji, m.in. profesjonalne pokazy jazdy figurowej – czytamy na stronie internetowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Św. 

Czy tym razem uda się otworzyć lodowisko zgodnie z planem, czy po raz kolejny trzeba będzie „przerabiać” plakaty zapraszające na wydarzenie?  

O lodowisku pisaliśmy także tutaj:

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this