Znajdź nas na

FAKTY

Ostrowiec Świętokrzyski: Najbardziej niebezpiecznym punktem miasta okazała się ulica Polna!

W ubiegłym roku w Ostrowcu Świętokrzyskim doszło do 565 kolizji i wypadków. Oznacza to, że na 1000 mieszkańców miasta przypadło 9 zdarzeń drogowych. Najczęstszą ich przyczyną było nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu. Ostrowiec Świętokrzyski – podobnie jak Legionowo i Mielec – wypadł korzystnie na tle całej Polski. Do największej liczny zdarzeń, według danych przygotowanych przez ekspertów rankomat.pl doszło na ulicy Polnej (35 kolizji i wypadków).

Zdjęcie ilustracyjne fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Eksperci rankomat.pl przygotowali listę 84 największych miast w Polsce. Porównali, ile kolizji oraz wypadków przypadło w nich na 1000 mieszkańców. Ostrowiec Świętokrzyski zajął na niej 72. miejsce. W badanym okresie wynik ten był najlepszy spośród wszystkich uwzględnionych w zestawieniu miast województwa świętokrzyskiego. Do przygotowania listy wykorzystano dane z Systemu Ewidencji Wypadków i Kolizji.

Ostrowiec Świętokrzyski w liczbach

W 565 kolizjach i wypadkach, jakie miały miejsce w 2022 roku w Ostrowcu Świętokrzyskim, zginęła 1 osoba, a 11 osób zostało rannych. W rezultacie Ostrowiec Świętokrzyski zajął dobre, bo 72. miejsce na liście 84 największych miast w Polsce uszeregowanych pod względem liczby zdarzeń drogowych przypadających na 1000 mieszkańców. Spośród wszystkich uwzględnionych na liście przez rankomat.pl miast w województwie świętokrzyskim najlepszy wynik uzyskał właśnie Ostrowiec Świętokrzyski (9 zdarzeń na 1000 mieszkańców).

Kierowcy w Ostrowcu Świętokrzyskim spowodowali najwięcej kolizji i wypadków w wyniku nieudzielenia pierwszeństwa przejazdu – takich zdarzeń było 113 (20% wszystkich zdarzeń). Najbardziej niebezpiecznym punktem miasta okazała się ulica Polna (35 kolizji i wypadków).

Dla porównania, w stolicy województwa świętokrzyskiego odnotowano ponad pięć razy więcej kolizji i wypadków drogowych niż w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Po uwzględnieniu liczby mieszkańców Kielce znalazły się na 4. pozycji (17,3 zdarzenia na 1000 mieszkańców). 

Źródło: Informacja prasowa Rankomat.pl

Źródło informacji: Rankomat.pl

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this