Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Ostrowieccy policjanci rozdawali jednorazowe maseczki!

Od wczoraj (16 kwietnia) obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa. Wszystkim tym, którzy maseczek nie posiadają naprzeciw wyszli dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Św. W trakcie pełnionej służby wręczali maseczki ostrowczanom, którzy nie zdążyli się w nie zaopatrzyć.

fot. KPP Ostrowiec Św.

Zgodnie z nowymi przepisami od wczoraj (16 kwietnia) do odwołania w miejscach ogólnodostępnych trzeba zakrywać usta i nos przy pomocy szalika, chusty, komina lub maseczki.

– Nakaz ten obowiązuje w środkach publicznego transportu zbiorowego, w samochodach, którymi poruszają się osoby niezamieszkujące lub niegospodarujące wspólnie. Ponadto w miejscach ogólnodostępnych, w tym także na drogach, placach, w placówkach handlowych, usługowych i na targowiskach – wyjaśnia Ewelina Wrzesień, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Św.

fot. KPP Ostrowiec Św.

Podkreśla, że na terenie Ostrowca Św. większość osób stosuje się do wprowadzonych wytycznych. Jednak wciąż znajduje się jeszcze grupa osób, która nie dysponuje odpowiednimi maseczkami i dlatego dziś (17 kwietnia) mundurowi z ostrowieckiej jednostki chcąc wesprzeć mieszkańców miasta rozdawali seniorom i przypadkowym przechodniom maseczki jednorazowe.

– Podczas rozmów z mieszkańcami policjanci pouczali i uświadamiali jak ważne jest to, abyśmy wszyscy stosowali się do obostrzeń. Napotkane osoby dziękowały stróżom prawa za zorganizowaną inicjatywę i otrzymaną niespodziankę – podsumowuje Ewelina Wrzesień.

Przypomina, że wszystkie dotychczasowe zasady bezpieczeństwa, w tym dotyczące przemieszczania się, nadal obowiązują.

fot. KPP Ostrowiec Św.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this