Znajdź nas na

FAKTY

W województwie świętokrzyskim zmarła kolejna osoba zakażona koronawirusem!

O 296 nowych potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem poinformowało dziś (17 kwietnia) z rana Ministerstwo Zdrowia. Wśród zakażonych jest też pięć osób z województwa świętokrzyskiego. To dwie kobiety w sile wieku z powiatu koneckiego i sandomierskiego, jedna kobieta w nieznanym wieku z powiatu skarżyskiego oraz dwóch mężczyzn w sile wieku z powiatu kieleckiego.

Zdjęcie ilustracyjne


Najwięcej zakażonych osób, bo aż 133 pochodzi z województwa śląskiego, 43 osoby z województwa dolnośląskiego, 37 z województwa wielkopolskiego, 20 z województwa kujawsko-pomorskiego, 10 z województwa małopolskiego i podlaskiego, 8 z województwa opolskiego, lubelskiego i warmińsko-mazurskiego, 5 z województwa świętokrzyskiego i zachodniopomorskiego, a także 4 osoby z województwa pomorskiego.
W sumie w Polsce już 8214 osób jest zakażonych koronawirusem. Zmarło 318 osób.

Dziś dotarła do nas informacja o śmierci kolejnych czterech osób. To 84-letnia kobieta z Kędzierzyna Koźla, 64-letnia kobieta Tychów, 81-letni, 87-letnia kobieta z Poznania.

– Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci czwartego mieszkańca województwa. To 81-letni mężczyzna z powiatu kieleckiego. W sumie na terenie województwa świętokrzyskiego odnotowano dotąd 180 przypadków zakażenia koronawirusem, w tym 4 zgony i 7 ozdrowień – wyjaśnia Ewa Łukomska, rzecznik prasowy Wojewody Świętokrzyskiego.

Według danych z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Ostrowcu Św. 330 osób objętych jest kwarantanną, 1 osoba jest hospitalizowana ze względu na podejrzenie zakażenia wirusem SARS-CoV2.

Jak poinformowała wczoraj Piotr Babicki, starosta starachowicki, w szpitalu w Starachowicach przebywało 56 pacjentów: 48 osób z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem, 7 oczekiwało na wynik (czyli jest w trakcie diagnozowania), 1 osoba miała wynik negatywnym. W izolatorium przebywało 15 osób (wszystkie z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem).

Od początku epidemii, według danych z Ministerstwa Zdrowia, wyzdrowiało 866 osób

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this