Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Ostrowiecka policja kontra „piraci drogowi”!

Laserowe mierniki prędkości, radiowozy wyposażone w wideorejestratory, a także zwiększona liczba kontroli drogowych – tak w wielkim skrócie wyglądała akcja ostrowieckiej policji wymierzona w „piratów drogowych”.

Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Z danych przedstawionych przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji w grudniu 2018 roku wynika, że aż 30 procent wypadków drogowych spowodowanych jest nadmierną prędkością.

Nie inaczej jest w Ostrowcu Świętokrzyskim. Nie dziwi więc fakt, że ostrowiecka policja wytacza coraz to nowsze działa do walki z „piratami drogowymi”. Jednym z nich były zorganizowana na terenie powiatu ostrowieckiego w ubiegły piątek (4 stycznia) działania pod kryptonimem „Prędkość”.

Przez szesnaście godzin funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na przestrzeganie przez kierowców przepisów ruchu drogowego, a w szczególności – prędkość, z jaką poruszali się po drogach naszego powiatu. Mundurowi pojawiali się w miejscach szczególnie niebezpiecznych i takich, w których najczęściej dochodzi do zdarzeń, czy wypadków drogowych.

Statystyki są zatrważające. Z danych policji wynika, że 21 procent kierowców nie stosowało się do ograniczenia prędkości. Mundurowi skontrolowali 80 kierujących, z których 17 uczestników ruchu nie „zdjęło nogi z gazu”.

Konsekwencje takich działań są tragiczne. Zbyt duża prędkość jest jedną z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych, ich bezpośrednim skutkiem jest śmierć, a także poważne obrażenia ciała. Z powodu nadmiernej prędkości na drogach giną nie tylko kierujący samochodami i pasażerowie, ale także piesi i rowerzyści.

Przypomnijmy, że kierującemu, który porusza się pojazdem w terenie zabudowanym, przekraczając dozwoloną prędkość powyżej 50 km/h, obligatoryjnie zatrzymywane jest prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Ostrowieccy policjanci zapowiadają, że będą cyklicznie powtarzać tego typu akcje.

Źródło: KPP Ostrowiec Świętokrzyski

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this