Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Ostrowiecki mundurowy Marcin Bis – odznaczony!

Dla każdego policjanta ludzkie życie stanowi najwyższą wartość, dlatego jego ratowanie jest najważniejszym zadaniem. Mundurowym, który wielokrotnie ratował z opresji osoby w potrzebie jest dzielnicowy ostrowieckiej komendy sierż. sztab. Marcin Bis. Wczoraj (12 maja) za swoje zasługi został uhonorowany odznaką „Za zasługi dla ochrony zdrowia”.

Sierżant sztabowy Marcin Bis Źródło: KPP w Ostrowcu Św.

Marcin Bis  jest studentem Wyższej Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Świętokrzyskim. Cieszy się on uznaniem kolegów oraz wykładowców. Tak samo jak w służbie, również na uczelni osiąga bardzo dobre wyniki. Rektor uczelni dr Paweł Gotowiecki, chcąc wyróżnić funkcjonariusza ostrowieckiej komendy, zawnioskował o uhonorowanie jego zasług odznaczeniem „Za zasługi dla ochrony zdrowia”.

Wczoraj (12 maja) podczas uroczystości odbywających się w Wyższej Szkole Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Świętokrzyskim dzielnicowemu została wręczona odznaka honorowa Ministra Zdrowia „Za zasługi dla ochrony zdrowia.” 


Źródło: KPP w Ostrowcu Św.

Sierżant sztabowy Marcin Bis wielokrotnie udowadniał, że życie drugiego człowieka jest dla niego najwyższym dobrem. Wielokrotnie ratował z opresji osoby w potrzebie, jak wówczas, gdy w czasie wolnym od służby pospieszył z pomocą próbującemu targnąć się na swoje życie 35-latkowi, czy gdy w  trakcie pełnionej służby odebrał telefon od mieszkańca swojego rewiru. W trakcie rozmowy 62-latek poinformował mundurowego, że chce odebrać sobie życie. Dzięki szybko i profesjonalnie przeprowadzonej akcji przez stróża prawa, mężczyźnie nic się nie stało. Mundurowy uczestniczył też w zakończonych sukcesem poszukiwaniach 76-latki, której udzielił pierwszej pomocy przedmedycznej. Jako pierwszy odnalazł też zaginionego 49-latka. Mężczyzna przyznał się, że będąc pod wpływem alkoholu zażył dużą ilość tabletek. Ostatecznie trafił do szpitala, gdzie udzielono mu pomocy medycznej.

Jak podkreślają ostrowieccy mundurowi, jednocześnie gratuluję koledze, sierżant sztabowy Marcin Bis wielokrotnie w trakcie swojej służby wykazał się profesjonalizmem i znajomością rejonu służbowego, co doprowadziło do szczęśliwego finału podjętych przez niego działań ratujących ludzkie życie i zdrowie.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this