Znajdź nas na

FAKTY

Ostrowiecki PiS przyłącza się do ogólnopolskiej akcji. Pomoże osobom starszym w zakupach!

Ostrowieckie Prawo i Sprawiedliwość dołącza się do ogólnopolskiej akcji pomocy dla seniorów w związku z pandemią koronawirusa. – Powołamy koordynatora akcji na terenie naszego powiatu. Jego numer telefonu dostępny będzie dla wszystkich zainteresowanych pomocą mieszkańców w wieku 60+. Musimy sobie wzajemnie pomagać – mówi Zbigniew Duda, prezes Klubu Prawa i Sprawiedliwości w powiecie ostrowieckim.

Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Nie masz bomb, ale robisz więcej hałasu od nich. Nie masz kul ale celujesz we wszystkich – tak o koronawirusie piszą włoskie dzienniki. Także w Polsce koronawirus zaczyna zbierać swoje żniwo. Jak podało Ministerstwo Zdrowia mamy już 94 przypadki zakażenia i dwie ofiary śmiertelne. W Powiatowym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Starachowicach znajduje się także dwójka mieszkańców naszego powiatu, u której stwierdzono już obecność wirusa z Chin.

Przedstawiciele rządu apelują, aby pozostać w domach, unikać skupisk, a przede wszystkim zatroszczyć się o seniorów, bo oni szczególnie narażenie są na zakażenie. Także ostrowieckie Prawo i Sprawiedliwość wychodzi na przeciw najstarszym mieszkańcom naszego powiatu.

– Sytuacja w całym kraju jest dosyć trudna. Epidemia koronawirusa się jednak coraz bardziej rozprzestrzenia, więc musimy się przygotować w jak najlepszy sposób, aby tej epidemii zapobiegać. Patrząc na powiat ostrowiecki samorząd nie zdaje absolutnie egzaminu. Gdzieś zginął prezydent, gdzieś zniknęła pani starosta, tak samo poginęli ich radni, w związku z tym trzeba w tej chwili pomagać ludziom, a Prawo i Sprawiedliwość zawsze stoi po stronie ludzi i zawsze jest dla ludzi – wyjaśnia Zbigniew Duda, który dodaje, że w powiecie ostrowieckim powstanie pomoc zakupowa.

W praktyce będzie to wyglądało tak, że do wiadomości publicznej podany zostanie numer telefonu, na który osoby starsze będą mogły zgłaszać swoje potrzeby. Osoba do tego upoważniona za ich fundusze dokona zakupów, a następnie zawiezie je pod wskazany adres.

Jak zapewnia Zbigniew Duda, w tej chwili członkowie ostrowieckiego PiS pracują nad tym, jakie rozwiązanie będzie najlepsze dla całego powiatu, a później będzie to przygotowane dla poszczególnych gmin.

– Najbardziej bulwersujące jest to, że samorząd, który powinien w tym czasie działać i pomagać przysłowiowo umył ręce – komentuje Zbigniew Duda.

Krytycznie wyraża się także o braku stanowczej decyzji o zamknięciu targowiska miejskiego w Ostrowcu Św.

– Uważam, że ostrowiecki samorząd nie zdaje egzaminu. Nie mamy informacji co do ostrowieckiego szpitala, wszytsko owiane jest tajemnicą. Pan prezydent i pani starosta bardzo dobrze piastują swoje stanowiska i tylko tyle – podsumowuje Zbigniew Duda.

Aktualizacja: koordynatorem w powiecie ostrowieckim został Krzysztof Ołownia.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this