Znajdź nas na

FAKTY

Ostrowiecki pumptrack przeżywa oblężenie! Aby zabawa była bezpieczna zabierz kask i ochraniacze!

Nowa atrakcja dla miłośników aktywnego spędzania wolnego czasu, jaka pojawiła się na Osiedlu Pułanki w Ostrowcu Świętokrzyskim przeżywa prawdziwe oblężenie. Pumptrack, bo o nim mowa, to miejsce długo wyczekiwane zwłaszcza przez młodzież i dzieci. Część dopiero uczy się jak z niego korzystać, inny „szlifują” swoje umiejętności pod okiem bardziej doświadczonych kolegów i koleżanek. Bez względu na to jaki stopień zaawansowania reprezentują ważne, aby pamiętali o względach bezpieczeństwa: kasku i ochraniaczach.

fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

Mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego mogą korzystać z trzyczęściowego toru rowerowego typu pumptrack  i skateplazy na Osiedlu Pułanki. Inwestycja do użytku oddana została przed czasem. „Przyciąga” nie tylko miłośników rowerów, ale również rolek, hulajnóg, czy deskorolek.

– Takiego miejsca właśnie nam brakowało. Dotychczas nie mieliśmy gdzie jeździć. Teraz wraz z kolegami ścigamy się po torach. Mieszkam w okolicy więc nie mam daleko – mówi dziesięcioletni Michał.

Atrakcja przeznaczona jest dla dzieci w różnym wieku. Każda z tras reprezentuje bowiem inny poziom trudności. Pierwszy tor powstał z myślą o dzieciach w wieku 3-7 lat. Kolejna trasa o większym poziomie trudności sprosta wymaganiom zaawansowanych użytkowników a ostatnia, trzecia nitka łączy w sobie cechy uniwersalne.

fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

Tuż obok torów funkcjonuje również skateplaza, czyli obszar z wyprofilowanymi przeszkodami dla jeżdżących na deskorolkach, rolkach i hulajnogach. Tutaj również znajdują się miejsca siedzące, ławki, stojaki na rowery. Co ważne kompleks rekreacyjny ma w sobie dwa urządzenia zabawowe dostosowane dla osób z niepełnosprawnościami. 

Artur Łakomiec, wiceprezydent Ostrowca Świętokrzyskiego przypomina, aby podczas zabawy nie zapominać o bezpieczeństwie. 

fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

– Bardzo się cieszę, że wykonawcy udało się zrealizować zadanie w trakcie wakacji, dzięki czemu dzieci i młodzież wyciągnęliśmy sprzed komputerów i telefonów do aktywności na świeżym powietrzu. Widać jak dużą popularnością cieszy się to miejsce już od bardzo wczesnych do późnych godzin wieczornych. Trzeba jednak zaznaczyć jedną bardzo ważną kwestię dotyczącą bezpieczeństwa. Kask oraz ochraniacze na nadgarstki i kolana to absolutne minimum podczas zabawy na pumptracku. Chciałbym zaapelować do rodziców aby przypilnowali swoje pociechy, które jeżdżą na rowerach, hulajnogach, rolkach i deskorolkach. Duża część dzieci korzysta z obiektu bez kasków, co jest niezgodne z regulaminem i po prostu niebezpieczne. To bardzo ważne i bardzo chciałbym uczulić zarówno młodzież, jak i ich rodziców na tę kwestię. Kask i ochraniacze to nieduży wydatek, a potrafi uchronić przed przykrymi wypadkami – przypomina wiceprezydent. 

Źródło: Urząd Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim

W Ostrowcu Świętokrzyskim prowadzone są aktualnie badania natężenia ruchu rowerowego na istniejącym układzie komunikacyjnym miasta. Odbędą się również konsultacje społeczne z udziałem społeczności lokalnej, a zwłaszcza z użytkownikami tras rowerowych, środowiskami zrzeszającymi rowerzystów i członkami stowarzyszeń. Dzięki temu możliwe będzie opracowanie koncepcji rozwoju układu ścieżek rowerowych na terenie miasta.

fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info
fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info
fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this