Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Ostrowiecki szpital coraz bliżej zatrudnienia medyków ze Wschodu!

Podczas konferencji prasowej, jaka odbyła się w środę, 24 marca, Adam Karolik, dyrektor do spraw medycznych w Zespole Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Św. po raz kolejny podkreślił, że liczy na zatrudnienie lekarzy ze Wschodu, a ostrowiecki szpital jest coraz bliżej pozyskania pierwszych lekarzy zza wschodniej granicy. Pojawiły się pierwsze konkretne oferty.

ZOZ w Ostrowcu Św. fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

O tym, że dyrekcja ostrowieckiego szpital rozważa zatrudnienie pracowników medycznych ze  Wschodu informowaliśmy 18 lutego.

 – Widzę w tym wielką szansę dla szpitala i społeczeństwa – mówił wówczas Adam Karolik, dyrektor do spraw medycznych w Zespole Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Św. Zapewniał, że jest już po pierwszej „intencyjnej” rozmowie z przedstawicielem agencji, zatrudniającej pracowników zza wschodniej granicy. Podkreślał że, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem w szpitalu zatrudnieni zostaną lekarze specjalizacji, których aktualnie najbardziej brakuje: anestezjolodzy, interniści, neonatolog, radiolog, a także od 15 do 20 pielęgniarek.

Do tematu powrócił podczas konferencji, jaka odbyła się w środę, 24 marca.

Adam Karolik dyrektor ds. medycznych w ostrowieckim ZOZ.
fot. Łukasz Grudniewski

– Bardzo się cieszę i mam dobrą wiadomość, w tej chwili mamy oferty konkretnych lekarzy z nazwiska i imienia. Są to trzej lekarze anestezjolodzy i na razie innych ofert nie mamy, ale sądzę, że one nadejdą. Bardzo  się cieszę, bo lekarzy anestezjologów w naszym szpitalu, nie tylko w naszym, ale i w Polsce – brakowało chyba najbardziej, więc ta oferta jest dla nas bardzo korzystna – tłumaczył Adam Karolik.  

Dodał, że liczy na to, że w ciągu dwóch miesięcy, bo tyle trwa skrócony okres załatwiania formalności pobytowych i pozwolenia na pracę, lekarze powinni pojawić się w ostrowieckiej placówce.

–  Sądzę, że do wakacji po prostu uda nam się tych lekarzy fizycznie mieć wśród siebie, tak jak w innych szpitalach, chociażby Starachowicach, gdzie ci lekarze już pracują.Niemniej jednak tamte szpitale wcześniej skorzystały z tej oferty, wcześniej rozpoczęły działania, my troszeczkę zrobiliśmy to później i dlatego na ten efekt trzeba będzie około 2 miesięcy poczekać – podkreślał.

Szpital chce pozyskać także pielęgniarki ze Wschodu, ale na razie nie spłynęły żadne tego typu oferty.

O pomyśle na wzmocnienie kadry medycznej pracownikami zza wschodniej granicy pisaliśmy także tutaj:

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this