Znajdź nas na

FAKTY

Ostrowiecki szpital wciąż zmaga się z trudną sytuacją kadrową! Jeden z lekarzy w ciężkim stanie trafił do szpitala w Kielcach!

Wciąż nie funkcjonują oddziały internistyczne Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Św. – W tej chwili mamy osiemnaście osób wśród pacjentów chorych i wysoce podejrzanych o zakażenie koronawirusem, ale to nie to nas paraliżuje. Paraliżuje nas brak personelu medycznego na oddziałach internistycznych – mówi Andrzej Gruza, dyrektor naczelny Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Św.

Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Jak podkreśla Andrzej Gruza szpital, z wyjątkiem sytuacji zagrażających życiu nie przyjmuje pacjentów na oddziały internistyczne.  Pacjenci, którzy przebywają na oddziałach wewnętrznym I i II po wyleczeniu zostaną wypisani do domu lub przewiezieni do innych ośrodków.

 – Na internie pierwszej pozostała nam tylko jeden lekarz – rezydent. Na drugim oddziale pozostało nam dwóch lekarzy, zabezpieczających o obsługujących stację dializ, którą musimy za wszelką cenę utrzymać – dodaje Andrzej Gruza.

18 pacjentów ostrowieckiego szpitala  zakażonych i podejrzanych o zakażenie to osoby leżące na oddziałach internistycznych, pulmonologii i OIOM-ie. 

– Podejrzenie polega na tym, że mamy szybkie testy wstępne, ponieważ sami tych pacjentów testujemy i z reguły jest tak, że jeśli test jest dodatni,to on się później potwierdza w badaniach laboratoryjnych – tłumaczy Andrzej Gruza.

Część chorych manifestuje objawy choroby. Obecnie jeden z lekarzy ostrowieckiego szpitala w ciężkim stanie trafił do szpitala w Kielcach. To już drugi taki przypadek w ciągu ostatnich kilku dni.  

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Zmarła 30-letnia mieszkanka powiatu ostrowieckiego zakażona koronawirusem! Dramatyczne dane z Ministerstwa Zdrowia!

FAKTY

Koronawirus województwo świętokrzyskie: 17 nowych zakażeń, 6 ozdrowień!

FAKTY

Ostrowiec Św.: Proces prezydenta Jarosława Górczyńskiego bez udziału mediów!

FAKTY

Mieszkał w nim dyrektor cukrowni, gościły elity, dziś niszczeje na oczach władz! Czy „pałac administratora” w Częstocicach podzieli losy willi przy Wardyńskiego lub domu Heinego?

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this