Znajdź nas na

FAKTY

Ostrowiecki szpital wciąż zmaga się z trudną sytuacją kadrową! Jeden z lekarzy w ciężkim stanie trafił do szpitala w Kielcach!

Wciąż nie funkcjonują oddziały internistyczne Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Św. – W tej chwili mamy osiemnaście osób wśród pacjentów chorych i wysoce podejrzanych o zakażenie koronawirusem, ale to nie to nas paraliżuje. Paraliżuje nas brak personelu medycznego na oddziałach internistycznych – mówi Andrzej Gruza, dyrektor naczelny Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Św.

Zdjęcie ilustracyjne. Zespół Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Św. Fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Jak podkreśla Andrzej Gruza szpital, z wyjątkiem sytuacji zagrażających życiu nie przyjmuje pacjentów na oddziały internistyczne.  Pacjenci, którzy przebywają na oddziałach wewnętrznym I i II po wyleczeniu zostaną wypisani do domu lub przewiezieni do innych ośrodków.

 – Na internie pierwszej pozostała nam tylko jeden lekarz – rezydent. Na drugim oddziale pozostało nam dwóch lekarzy, zabezpieczających o obsługujących stację dializ, którą musimy za wszelką cenę utrzymać – dodaje Andrzej Gruza.

18 pacjentów ostrowieckiego szpitala  zakażonych i podejrzanych o zakażenie to osoby leżące na oddziałach internistycznych, pulmonologii i OIOM-ie. 

– Podejrzenie polega na tym, że mamy szybkie testy wstępne, ponieważ sami tych pacjentów testujemy i z reguły jest tak, że jeśli test jest dodatni,to on się później potwierdza w badaniach laboratoryjnych – tłumaczy Andrzej Gruza.

Część chorych manifestuje objawy choroby. Obecnie jeden z lekarzy ostrowieckiego szpitala w ciężkim stanie trafił do szpitala w Kielcach. To już drugi taki przypadek w ciągu ostatnich kilku dni.  

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this