Znajdź nas na

FAKTY

Ostrowiecki Zakład Opiekuńczo-Leczniczy z dofinansowaniem!

Dziewięć świętokrzyskich placówek działających na rzecz osób z niepełnosprawnościami otrzyma w sumie ponad dwa miliony złotych dotacji na wykonanie robót budowlanych w swoich obiektach. Umowy z przedstawicielami sześciu z nich w najbliższy poniedziałek (15 maja) podpiszą marszałek Andrzej Bętkowski i wicemarszałek Renata Janik.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Środki przeznaczone na dofinansowanie robót budowlanych w obiektach służących rehabilitacji osób z niepełnosprawnościami województwo świętokrzyskie otrzymało z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Na ogłoszony przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego nabór wniosków zgłosiło się 9 beneficjentów. Pozytywną weryfikację formalną przeszły wszystkie złożone wnioski, które w sumie otrzymają 2 065 884,79 zł dofinasowania PFRON.

 W poniedziałek (15 maja) umowy podpiszą:

  1. Powiat Sandomierski. Dom Pomocy Społecznej w Sandomierzu. Przedmiotem dofinansowania jest wymiana istniejącego dźwigu hydraulicznego na dźwig osobowy w budynku Domu Pomocy Społecznej w Sandomierzu.

            Wysokość dofinansowania: 226 400,00zł

            Całkowita wartość inwestycji: 452 828,18 zł

  1. Fundacja Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej w Kielcach. Przedmiot  dofinansowania – Dostosowanie budynku dydaktycznego do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

            Wysokość dofinansowania: 154 280,00 zł

            Całkowita wartość inwestycji: 308 560,01 zł

  1. Caritas Diecezji Kieleckiej. Zadanie dotyczy dostosowania budynku Schroniska z usługami opiekuńczymi i ŚDS w Świniarach.

            Wysokość dofinansowania: 308 000,00 zł

            Całkowita wartość inwestycji: 620 000,00 zł

  1. Wielospecjalistyczny Szpital w Ostrowcu Świętokrzyskim. Przedmiotem inwestycji jest remont pomieszczeń sanitarnych Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego. 

            Wysokość dofinansowania: 104 500,00 zł

           Całkowita wartość inwestycji: 209 098,83 zł

  1. Powiat starachowicki. Zadanie zakłada zakup, montaż windy oraz dostosowanie budynku Domu Pomocy Społecznej w Starachowicach.

            Wysokość dofinansowania: 70 600,00 zł

            Całkowita wartość inwestycji: 141 287,49 zł

  1. Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Staszowie. Przedmiotem inwestycji jest wymiana dwóch istniejących dźwigów osobowych w budynku SPZZOZ w Staszowie.

            Wysokość dofinansowania: 290 770,00zł

           Całkowita wartość inwestycji: 588 999,67 zł

Kolejne trzy placówki: Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Św. Rafała w Czerwonej Górze, Uzdrowisko Busko Zdrój S.A. i Zakład Produkcyjno-Handlowy ADAX Andrzej Pietrzykowski podpiszą umowy w najbliższym czasie.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this