Znajdź nas na

FAKTY

Agata Wojtyszek: Dbajmy o dobro naszych dzieci! Akcja przeciwko ich seksualizacji także w Ostrowcu Św.!

Do wsparcia inicjatywy obywatelskiej „Chrońmy Dzieci, Wspierajmy Rodziców” podczas konferencji prasowej, zorganizowanej wczoraj (10 maja) na ostrowieckim rynku, zachęcała Agata Wojtyszek, Poseł na Sejm RP wraz z lokalnymi działaczami Prawa i Sprawiedliwości, a także rodzicami. Posłanka zbierała podpisy od mieszkańców Ostrowca Św., którzy popierają tego typu działania. – Chcielibyśmy mieć prawo do decydowania o tym, czego mają się uczyć nasze dzieci w szkołach. Dbajmy o dobrych naszych dzieci, bo to jest najważniejsze. Myślę, że na tę edukację jeszcze przyjdzie czas – apelowała Ewelina Gruszczyńska, mama trójki dzieci.

Konferencja prasowa z udziałem Agaty Wojtyszek, Poseł na Sejm RP oraz lokalnych działaczy Prawa i Sprawiedliwości i rodzin z dziećmi fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Obywatelski projekt ustawy „Chronimy dzieci –  wspierajmy rodziców” zakłada między innymi, że edukacja seksualna dzieci i młodzieży powinna być prowadzona przez wykwalifikowanych nauczycieli, odpowiednio przygotowanych do prowadzenia tego typu zajęć, a treści powinny być dostosowane do wieku dzieci. Aby projekt mógł zostać złożony w Sejmie wymagana jest liczba 100 tysięcy podpisów do końca lipca 2023 roku. 

– Jest to inicjatywa obywatelska, która jest zgodna z „Konstytucją”. To mieszkańcy naszej pięknej ojczyzny, rodzice dzieci, zdecydowali, że upomina się o to, co w szkole powinno być realizowane i upomną się o swoje prawa, czyli o to, aby to rodzice mogli decydować, jakie organizacje pozarządowe, będą realizowały zajęcia na terenie ich szkoły. Jest to Ustawa o zmianie ustawy Prawo oświatowe, mówiąca o tym, żeby to rodzice decydowali czy seksualizacja ich dzieci powinna być realizowane w szkole, czy też nie –   mówiła Agata Wojtyszek, Poseł na Sejm RP.

Agata Wojtyszek, Poseł na Sejm RP
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Podkreślała, że ugruntowane wyniki badań wskazują jasno, że zbyt wczesne pokazywanie różnych informacji, dotyczących seksualizacji wpływa źle na całe dorosłe życie dzieci. Przypomniała że inicjatywę poparła Elżbieta Witek, Marszałek Sejmu,  która często spotykała się z rodzicami, rozmawiała o ich niepokojach, dotyczących treści przekazywanych ich dzieciom w różnych szkołach.

Emilia Łupina
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Dziś chcemy państwa zaprosić do tego,  aby taką inicjatywę wesprzeć swoim podpisem. Mamy ich już wiele – tłumaczyła poseł. Podkreślała, że ta inicjatywa rodzicielska jest bardzo istotna biorąc pod uwagę „Konstytucję”. Wywiązuje się z prawa rodziców do wychowywania własnych dzieci. Nie zabierając kompetencji dyrektorowi szkoły i nauczycielom.  

Emilia Łupina, radna Rady Powiatu Ostrowieckiego z Klubu Prawa i Sprawiedliwości podkreślała, że całym sercem wspiera obywatelski projekt ustawy „Chrońmy dzieci – wspierajmy rodziców”. Zaznaczyła, że da on rodzicom prawo do decydowania, kto będzie uczył ich dzieci edukacji seksualnej. 

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Projekt ustawy jest niezwykle ważny, gdyż wzmacnia rolę rodziców w szkole.  Wiemy,  jak ważną rolę odgrywa rodzina, która jest podstawową komórką społeczną.To w rodzinie przekazywane są najważniejsze wartości chrześcijańskie, tam dzieci uczą się miłości, odpowiedzialności, empatii oraz przygotowują się do pełnienia ról społecznych. Szkoła ma pomagać rodzicom w wychowaniu dzieci, a rodzice powinni mieć wpływ na to jakie wartości są  przekazywane w szkole. Zatem wszystkie osoby, którym na sercu leży dobro polskich dzieci i którzy szanują tradycyjne wartości chrześcijańskie, zachęcamy do złożenia podpisów pod tym obywatelskim projektem – apelowała Emilia Łupina. 

Podpisy można składać w Okręgowym Biurze PiS przy  ul. Okólnej w Ostrowcu Św. w poniedziałki od godziny 14:00 do 16:00, w środy od godziny 15:00 do 16:00 oraz w czwartki od godziny 14:00 do godziny 17:00 do końca lipca 2023 roku.  

Ewelina Gruszczyńska, mama trójki dzieci
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Zwracam się do wszystkich wspaniałych rodziców, jestem mamą trzech wspaniałych córek. Chcielibyśmy mieć prawo do decydowania o tym, czego mają się uczyć nasze dzieci w szkołach. Kiedyś był problem, żeby dzieci uczyły się historii, później religii, no chyba już dosyć takich nieprawidłowych rządów w tej Polsce. Zostańmy w tej Polsce, w której jesteśmy i dbajmy o dobrych naszych dzieci, bo to jest najważniejsze.  Myślę, że na tę edukację jeszcze przyjdzie czas – apelowała Ewelina Gruszczyńska.  

Podobne zdanie ma wychowująca trójkę dzieci Marta Podgajna. Swoim podpisem wsparła tę inicjatywę.

– Zależy mi na bezpieczeństwie moich dzieci, a także ich kolegów i koleżanek. Lepiej zapobiegać, niż leczyć – podsumowuje Marta Podgajda.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Hubert Żądło, wójt gminy Bałtów podkreślał, że to bardzo cenna inicjatywa, która oddaje władzę decydowania o tym, czego i od kogo  uczą się dzieci – rodzicom.

– To bardzo ważna inicjatywa. Odciąża samorządowców. To nie oni będa musieli odmawiać poszczególnym organizacjom udziału w zajęciach w szkołach. O tym będzie decydowała rada rodziców wspólnie z dyrektorem placówki – mówił Hubert Żądło, dodając, że gmina Bałtów wspiera rodziny m.in. poprzez realizację programów rządowych.

Hubert Żądło, wójt gminy Bałtów
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this