Znajdź nas na

FAKTY

Oświadczenie KWW Moje Miasto Ostrowiec!

Poniżej publikujemy oświadczenie KWW Moje Miasto Ostrowiec.

„Pani
Agnieszka Cybulska
redaktor naczelna Lokalna.TV

Odpowiadając na zaproszenie do udziału w Telewizyjnej Debacie Prezydenckiej 2024 r., wystosowane na piśmie 20 marca 2024 r. o godz. 17.31 do Pani Moniki Bryły-Mazurkiewicz – kandydatki na Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego, informujemy, że:

odmawiamy udziału w debacie zaplanowanej na Wielki Czwartek 28 marca 2024 r., od godz. 17.30.

Debata kandydatów na Prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego miała już miejsce. Odbyła się w środę 20 marca 2024 r. w godzinach 10.00-11.00 w Kielcach, w studio „Echa Dnia” i była transmitowana na żywo poprzez Facebook’a.

Naszym zdaniem propozycja organizacji kolejnej debaty, tym razem na gruncie ostrowieckim, pojawiająca się zaledwie kilka godzin po wydarzeniu w Kielcach, jest tylko i wyłącznie próbą ratowania wizerunku Artura Łakomca, który podczas debaty organizowanej przez redakcję „Echa Dnia”, skompromitował się.
Informujemy jednocześnie, że wraz z towarzyszącą mu ekipą złamał zasady, który zostały ustalone przez organizatora debaty. Redakcja „Echa Dnia” zapraszając do udziału w wydarzeniu, na piśmie wyraźnie zaznaczyła, że kandydatom może towarzyszyć „1-2 współpracowników” i mogą oni „obserwować sytuację z reżyserki”. Artur Łakomiec przybył na debatę w towarzystwie 9 osób, które zachowywały się w sposób karygodny. 2 osoby weszły do studia, w którym mieli przebywać jedynie kandydaci na Prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego i redaktorzy „Echa Dnia”. Pani Justyna Łada telefonem komórkowym chciała nagrywać debatę. Pani Monika Bryła-Mazurkiewicz zwróciła uwagę na fakt łamania wcześniejszych ustaleń, w czym została poparta przez Pana Piotra Dasiosa i Pana Krzysztofa Ołownię. Dopiero po interwencji trzech kandydatów na Prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego dwie osoby przybyłe z Arturem Łakomcem opuściły studio nagrań. Podobna sytuacja miała także miejsce w reżyserce. Również po debacie sztab wyborczy Artura Łakomca nie potrafił się zachować. Szczególnie agresywny był Pan Marek Cichosz, który podniósł głos na Panią Monikę Bryłę-Mazurkiewicz i włączył się z jej prywatną rozmowę. Nie akceptujemy tego typu zachować.

Łamanie ustalonych zasad przez Artura Łakomca, do których dostosowali się pozostali dwaj kandydaci na Prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego: Pan Piotr Dasios i Pan Krzysztof Ołownia oraz ich komitety wyborcze, pozwala przypuszczać, że tym razem byłoby podobnie. Tego typu zachowania i postawy odbieramy jako brak szacunku okazany kontrkandydatom, a także Wyborcom. W debacie publicznej oczekujemy wysokich standardów i respektowania ustalonych zasad.

z poważaniem,

Tadeusz Krawętkowski”

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this