Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Oszukany „na internetową wizytówkę”!

Oszuści nie próżnują. Wymyślają nowe metody działania, aby wyłudzić pieniądze. Tym razem wykorzystując niewiedzę przedsiębiorcy, a także informując o konieczności dokonania opłaty za, jak się ostatecznie okazało bezpłatne ogłoszenie, mieszkaniec gminy Kunów stracił blisko 400 złotych.

Źródło: Adobe Stock

Wczoraj (29 marca) do Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Św. zgłosił się 22-letni mieszkaniec gminy Kunów. Mężczyzna poinformował stróżów prawa, że padł ofiarą oszustów. Z relacji zgłaszającego wynikało, że 28 marca  telefonicznie skontaktowała się z nim kobieta, która podawała się za pracownika jednej z przeglądarek internetowych. Rozmówczyni poinformowałago, że wkrótce kończy się ważność bezpłatnego wyświetlania w Internecie wizytówki jego firmy. Kobieta zasugerowała konieczność dokonania opłaty za kontynuację wyświetlania ogłoszenia w wyszukiwarce. Z uwagi na złą jakość, połączenie zostało przerwane.

Kolejną rozmowę z 22-latkiem nawiązała inna kobieta, która przedstawiła jako księgowa tej samej firmy. Mieszkaniec gminy Kunów chcąc by dane jego przedsiębiorstwa były widoczne w sieci, zgodził się na dokonanie wpłaty 399 złotych. Zgodnie z zapewnieniem rozmówczyni, mężczyźnie pozostało jedynie oczekiwanie na kuriera, który pobierze opłatę i przekaże stosowne dokumenty.

Wczoraj (29 marca) po godzinie 16.00 do miejsca zamieszkania 22-latka przybył kurier, któremu mężczyzna za otrzymaną przesyłkę przekazał 399 złotych. Po tym jak mężczyzna zapoznał się z otrzymanymi dokumentami i sprawdził ich autentyczność, okazało się, że „oferta” była zwykłym oszustwem. A za tego typu informację w sieci nie jest pobierana opłata.

Mundurowi apelują o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi podczas zawierania umów.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this