Znajdź nas na

FAKTY

Oszust podał się za pracownika banku! Mieszkaniec gminy Opatów stracił 3 000 zł!

3000 złotych stracił 43-letni mieszkaniec gminy Opatów. Z mężczyzną skontaktowała się osoba podająca się za pracownika banku. Oferta dotycząca zwiększenia limitu płatności blikiem okazała się zgubna. Nieświadomy działania oszusta mężczyzna po dwukrotnym wygenerowaniu kodu blik dokonał płatności, tracąc tym samym swoje środki finansowe.

Źródło: Freepik

W czwartkowe (9 maja) popołudnie do Komendy Powiatowej Policji w Opatowie zgłosił się 43-latek. Mężczyzna zawiadomił, że prawdopodobne padł ofiarą oszustwa. Z jego relacji wynikało, że na użytkowany przez niego numer telefonu zadzwoniła kobieta, przedstawiająca się jako pracownik banku. Rzekoma konsultantka przedstawiła swojemu rozmówcy ofertę zwiększenia limitu płatności blik. Zainteresowany 43-latek postanowił skorzystać z propozycji. Dalsza część rozmowy dotyczyła realizacji usługi. W tym celu rozmówczyni poprosiła 43-latka o wygenerowanie kodu blik, aby zabezpieczyć sumę pieniędzy, które następnie miały zostać mu zwrócone. Finalnie mężczyzna wygenerował dwa kody na łączną kwotę 3000 złotych. Po tym rozmowa została przerwana, rzekomy pracownik banku rozłączył się. Wówczas u 43-latka pojawiły się wątpliwości, zorientował się, że padł ofiarą oszustwa. Potwierdziła to wizyta w oddziale banku. 

Mundurowi apelują o zachowanie szczególnej ostrożności. Pracownicy banku nigdy nie żądają od swoich klientów podania loginu czy hasła do konta ani tym bardziej kodu autoryzacyjnego SMS, jak również nie polecają instalowania aplikacji, z której mogą wykonywać ruchy na koncie klienta. O wszystkich próbach wyłudzenia pieniędzy należy natychmiast informować Policję, korzystając z numeru alarmowego 112.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this