Znajdź nas na

FAKTY

Katarzyna Piętos i Krzysztof Kowalski wiceprezydentami Ostrowca Św.!

Czy to będę dobre zmiany dla Ostrowca Świętokrzyskiego? Mowa o nominacji na wiceprezydentów miasta, jakie wczoraj (9 maja) podczas konferencji prasowej Katarzynie Piętos i Krzysztofowi Kowalskiemu wręczył Artur Łakomiec, prezydent Ostrowca Św. Kim jest nowa wiceprezydent?

Katarzyna Piętos, nowa wiceprezydent Ostrowca Św. fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Czy Katarzyna Piętos i Krzysztof Kowalski sprawdzą się na stanowiskach wiceprezydentów Ostrowca Świętokrzyskiego? O ile drugi z wiceprezydentów – Kzysztof Kowalski dał się już poznać mieszkańcom Ostrowca Św., o tyle Katarzyna Piętos dla wielu ostrowczan jest osobą nieznaną, choć to ona była likwidatorem Agencji Rozwoju Lokalnego w Ostrowcu Świętokrzyskim (od 1 stycznia 2022 roku), a od 30 grudnia 2021 roku prezesem Zarządu ARL-u.

Nowych-starych wiceprezydentów podczas wczorajszej (czwartek, 9 maja) konferencji prasowej przedstawił Artur Łakomiec, prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego.

Od lewej: Krzysztof Kowalski (wiceprezydent Ostrowca Św.), Artur Łakomiec, prezydent Ostrowca Św. i Katarzyna Piętos (wiceprezydent Ostrowca Św.)
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

–  Pan Krzysztof Kowalski dobrze znany. Od 8 miesięcy ze mną współpracował w tych trudnych dla mnie i dla nas wszystkich czasach. W tej chwili będzie kierował w dalszym ciągu sprawami inwestycyjnymi, sprawami dotyczącymi rozwoju miasta, planowania przestrzennego, także te sprawy są znane – bieżące utrzymanie dróg. Pana Krzysztofa doussie oczywiście jest dobrze znane. Sprawami dotyczącymi edukacji, pomocy społecznej, sportu również, oświaty, będzie zawiadywała pani Katarzyna Piętos. Chcę tylko tyle powiedzieć, że jesteśmy, ale to już chciałbym wspólnie z moimi zastępcami  przedyskutować zmianę czy schematu organizacyjnego, to będzie dość płynne, nie będziemy się trzymać, że tak powiem tych schematów utartych. Wiedza nasza wspólna, bo tak też to widzę, predestynuje nas do tego, żebyśmy w różnych obszarach wspólnie działali, więc wszystko jest przed nami. Kadencja jest pięcioletnia, więc wszystko będziemy robić, żeby dla naszych mieszkańców i dla naszego miasta tą wartością dodaną  żebyśmy byli – mówił Artur Łakomiec, prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego.

Krzysztof Kowalski, wiceprezydent Ostrowca Św.
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Krzysztof Kowalski jest absolwentem Technikum Hutniczo-Mechanicznego w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach. Ukończył również studia podyplomowe na Politechnice Radomskiej z zakresu zarządzania i certyfikacji w transporcie oraz EMBA w Collegium Humanum w Warszawie.

Z miastem związany jest zawodowo i prywatnie od 30 lat. W latach 1987-2005 pracował w Polskich Kolejach Państwowych. Od 2005 r. związany jest z ostrowieckim samorządem. W ostrowieckim magistracie pracował od 2005 do 2019 r. gdzie zajmował się kierowaniem wydziałem odpowiedzialnym za inwestycje miejskie. Kierował między innymi procesem odbudowy ostrowieckich otwartych basenów Rawka OdNowa oraz Ostrowieckiego Browaru Kultury. Od 2019 roku zarządzał Miejskim Przedsiębiorstwem Robót Drogowych. Od 6 lipca 2023 roku pełni funkcję wiceprezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego. 

Katarzyna Piętos (z domu Malec)  od 30 grudnia 2021 roku pełniła funkcję prezesa zarządu Agencji Rozwoju Lokalnego w Ostrowcu Świętokrzyskim, a od  1 stycznia 2022 roku była jego likwidatorem. Jak wyczytać możemy z jej oświadczeń majątkowych zamieszczonych w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta w Ostrowcu Św.  urodziła się 10 września 1982 roku. Według oświadczenia majątkowego z dnia 30 grudnia 2021 roku z tytułu zatrudnienia zarobiła 92 555,08 zł, z tytułu działalności wykonywanej osobiście – 10 560 zł, z tytułu najmu nieruchomości – 162,39 zł.

Oświadczenia majątkowe Katarzyny Piętos dostępne są TUTAJ

Katarzyna Piętos odbiera nominację na wiceprezydenta Ostrowca Św.
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

–  Otrzymałam od pana prezydenta tą misję pomocy w trudnym zadaniu, jakim jest zarządzanie naszym miastem. Dziękuję panie prezydencie za ten zaszczyt, jestem bardzo wdzięczna i chciałabym zadeklarować trzy rzeczy. Przede wszystkim: pracę, pracę i pracę. Jestem związana z samorządem ostrowieckim już od ponad 15 lat. W pierwszych latach pracowałam tu, w ostrowieckim magistracie, w wydziale kontroli i nadzoru właścicielskiego, gdzie miałam szansę zdobyć bardzo duże i bardzo rozległe doświadczenie, jeżeli chodzi o kontrolę i nadzór nad wszystkimi jednostkami budżetowymi gminy, również zakładami budżetowymi i spółkami gminnymi. Także mam przegląd wszelkich struktur, jeżeli chodzi o gminę Ostrowiec Świętokrzyski i mam nadzieję, to doświadczenie w tym momencie wykorzystać. W kolejnych latach, mówiąc kolokwialnie, byłam rzucona na różne fronty prac. Byłam dyrektorem finansowym początkowo w Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacji, a następnie w Miejskim Zakładzie Komunikacji. Brałam udział w jego przekształceniu. Miałam szansę też zdobyć doświadczenie w realizacji projektu unijnego, którego efekty mogą  dziś państwo obserwować na ulicach naszego miasta. Mam na myśli projekt ekologiczny transport miejski w Ostrowcu Św. Była to ciężka praca, ale mam satysfakcję, patrząc dzisiaj na efekty tego, co zostało zrobione. Kolejny rozdział to Miejska Energetyka Cieplna i tam też trudny odcinek. Odcinek związany z dużą restrukturyzacją, z przekształceniem, z powołaniem nowej spółki. Także na różnych frontach, w różnych dziedzinach, wszystko to poparte moim wykształceniem ekonomicznym, także mam nadzieję, że tutaj moja wiedza, moje doświadczenie się panu prezydentowi Arturowi Łakomcowi przysłużą. Ja deklaruje przede wszystkim szacunek do ludzi, chęć wysłuchania potrzeb i tak jak już powiedziałam ciężką pracę – mówiła Katarzyna Piętos.  

Do tematu wrócimy.           

Krzysztof Kowalski odbiera nominację na wiceprezydenta Ostrowca Św. fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this