Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

OTBS wybuduje kolejne bloki w Ostrowcu Świętokrzyskim! Znajdą się chętni do zamieszkania?

Ostrowieckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego planuje kolejne inwestycje polegające na budowie wielorodzinnych budynków mieszkalnych. Aby tego dokonać potrzebny był teren pod budowę. Dzięki zamianie gruntów, o jakiej na ubiegłotygodniowej sesji Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego większością głosów zadecydowali radni, spółka nabyła teren przy ulicy Hubalczyków, w zamian za nieruchomość na Osiedlu Ogrody. Docelowo powinno powstać pięć lub sześć bloków mieszkalnych.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Zgodnie z uchwałą, jaką podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego (17 lutego) 19 głosami „za”, przy jednym głosie wstrzymującym się (Jerzy Wrona z Klubu Prawa i Sprawiedliwości, który przypomniał, że teren na Osiedlu Stawki, przy ulicy Hubalczyków, według planów przeznaczony był pierwotnie na wykonanie boiska sportowego) podjęta została uchwała w sprawie zamiany nieruchomości. Zamiana polega na tym, że do zasobów nieruchomości przekazane zostanie prawo użytkowania wieczystego nieruchomości położonej na Osiedlu Ogrody, w zamian za zbycie na rzecz Ostrowieckiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego nieruchomości przy ulicy Hubalczyków. 

Głosowanie w sprawie uchwały dotyczącej zamiany nieruchomości. nadzwyczajna Sesja Rady Miasta Ostrowca Św. z 17 lutego 2022 roku. Źródło: YT Urząd Miasta w Ostrowcu Św.

Na terenie tym w niedalekiej przyszłości powstać miałoby pięć lub sześć bloków mieszkalnych.  

– Chcielibyśmy teraz taką ofertę skierować z mieszkaniami dwu pokojowymi 43, 47 metrów, więc tych będzie najwięcej. Będą mieszkania jednopokojowe, takie kawalerki, myślę, że o powierzchni 33, 35, 36  metrów, ale to wyjdzie już po projekcie budowlanym, już po zatwierdzeniu. I na pewno będzie pewna pula mieszkań, dużo większych, takich trzypokojowych. Być może dwukondygnacyjnych, ale to jest na etapie koncepcji – mówił podczas piątkowej (18 lutego) konferencji prasowej Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca Świętokrzysiego. 

Dodał, że nowością będzie brak parkingów podziemnych ze względu na wysokie ceny materiałów budowlanych. Prezydent nie poinformował jaka będzie cena wyjściowa mieszkań. 

Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca Św. fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– To jest w kompetencjach zarządu, który musi skalkulować całość. Warto się przygotowywać, warto być jednym z pierwszych żeby obejrzeć i zarezerwować właściwe dla siebie mieszkanie – mówił prezydent. 

Dodał, że inwestycja podzielona będzie na dwa etapy. Pierwszy, rozpocznie się jeszcze w tym roku, kolejny być może za dwa lata. W pierwszym etapie powstaną trzy lub cztery budynki jednoklatkowe.

– Jedna klatka i ze względów estetycznych i ze względu utrzymania porządku i takiej przejrzystości, to jest takie chyba dzisiaj najwłaściwsze – dodał Jarosław Górczyński.   

Bloki wybudowane zostaną w systemie deweloperskim.

– Mam nadzieję, że to będzie duże uzupełnienie oferty i każdy będzie mógł wybrać, czy chce kupić mieszkanie w bloku, czy chce kupić działkę – podsumował prezydent.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this