Znajdź nas na

PO GODZINACH

Pamiętacie strażacką poetkę z Kunowa? Emilia Buczyńska planuje wydać drugi tomik poezji!

Od 2009 roku działa w Ochotniczej Straży Pożarnej w Kunowie, z zamiłowania pisze poezje i teksty piosenek. Emilia „Chyża” Buczyńska, bo o niej mowa, trzy lata temu, po wielu latach „pisania do szuflady”, wydała swój pierwszy w Polsce tomik poezji strażackiej „Strażackie Serce”. Teraz marzy o jego drugiej odsłonie. Aby to zrobić potrzebne są pieniądze. Założyła więc zbiórkę na portalu wspieram.to – Wierzę w Was, jestem pewna że z Waszym wsparciem druga część tomiku ujrzy światło dzienne – pisze Emilia Buczyńska.

Żródło: Archiwum prywatne Emilia Buczyńska

O marzeniach Emilii Buczyńskiej pisaliśmy w 2019 roku, kiedy to zbierała środki na wydanie swojego pierwszego tomiku poezji „Strażackie Serce”. Mówiła nam wówczas, że do straży pożarnej trafiłam przez przypadek, choć zawsze wiedziała, że chce pomagać innym.

– Dla mnie to nie tylko piękna pasja, ale i najpiękniejsza rzecz jaka mnie do tej pory spotkała. Cudowna sprawa móc podnosić swoje kompetencje, szkolić się, aby nieść pomoc drugiemu człowiekowi – tłumaczyła wówczas Emilia „Chyża”.

Chęć pomagania innym to nie jej jedyna pasja. 

 – Wiersze piszę odkąd jestem w straży, czyli dobre 10 lat. Niestety zawsze kończyło się tym, że ostatecznie lądowały w szufladzie. Chociaż starałam się też część z nich upubliczniać. Z tyłu głowy chodziła mi taka myśl, aby je wydać, namawiali mnie też do tego przyjaciele. Od 2013 roku dojrzewałam do tego momentu, kiedy odważyłam się spełnić swoje marzenie, tak, aby było kompletne. Ten tomik to jest takie moje zwieńczenie dziesięcioletniej służby w OSP Kunów – mówiła Emilia Buczyńska, gdy po latach starań światło dzienne ujrzał tomik „Strażackie Serce”. Publikacja zawierała 40 wyjątkowych wierszy, a jeden z egzemplarzy trafił na licytację 28 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Kunowie. 

Po trzech latach od sukcesu pierwszego tomu „Strażackiego Serca” przyszła pora na jego drugą odsłonę. Potrzebne są jednak pieniądze. Emilia Buczyńska szacuje, że minimalna kwota na wydanie tomiku to 5 000 zł. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na druk, okładkę i grafikę. 

– Jestem dumna że mogę być częścią strażackiego świata. Codziennie w swojej poezji udowadniam i pokazuję jak wielką siłę ma pożarnictwo. Przełamuję granicę, miałam przyjemność odwiedzić czeską i angielską straż pożarną. To było niesamowite doświadczenie zobaczyć jak to wygląda w innych krajach. Dzisiaj wychodzę do Was z prośbą o wsparcie projektu, który ma na celu wydanie drugiej części książki. Wierzę w Was, jestem pewna że z Waszym wsparciem druga część tomiku ujrzy światło dzienne –  apeluje Emilia Buczyńska.

Aby wesprzeć zbiórkę tej niezwykłej poetki i strażaka w jednym wystarczy wejść na portal:

Wspieram.to: Strażackie Serce 2

Dla wspierających akcję przewidziano wyróżnienia. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this