Znajdź nas na

GMINA ĆMIELÓW

Gmina Ćmielów walczy o tytuł Rowerowej Stolicy Polski! Każdy może „dołożyć” swoje kilometry do wygranej!

Gmina Ćmielów dołączyła do akcji Rowerowa Stolica Polski. To ogólnopolskie przedsięwzięcie, w którym udział może wziąć każdy, bez względu na wiek, czy kondycję. Warunki są dwa – musi mieć rower i specjalną bezpłatną aplikację „Aktywne Miasta”, którą pobierze na swój telefon.To dzięki niej będzie mógł kręcić kilometry dla gminy Ćmielów. – Z jednej strony, to świetna promocja zdrowego trybu życia. Na dworze robi się coraz piękniej, pogoda sprzyja wycieczkom rowerowym i wspólnemu, aktywnemu spędzaniu czasu, z drugiej – to najlepsza z możliwych promocji naszej gminy. Tak aby inni usłyszeli, że „Ćmielów to dobry adres” i chcieli odwiedzić nasze porcelanowe miasto – mówi Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa.

Rodzinny Rajd Rowerowy, który w sobotę, 3 września przejechał przez Ćmielów, Rudę Kościelną i Podgórze połączył pokolenia. Wzięło w nim udział blisko 60 osób. Sponsorem głównym wydarzenia była Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa Skok Chmielewskiego, pomysłodawcą zaś Mirosław Rogoziński z MOS NSZZ Solidarność „Porcelana Ćmielów”, przy współudziale wielu podmiotów i osób, a także samorządu. fot. Urząd Miasta i Gminy w Ćmielowie

To będzie już czwarta edycja tej popularnej w Polsce rowerowej rywalizacji. Organizatorem wydarzenia jest Miasto Bydgoszcz.  A zaczęło się od marzeń i chęci stworzenia projektu na kształt Europejskiej Rywalizacji Rowerowej (ECC), która była organizowana przez włoskie miasto Bolonia do 2017 roku i zyskała uznanie wielu miast w Polsce oraz w innych krajach europejskich. 

Celem projektu jest przede wszystkim: propagowanie aktywnego wypoczynku, promocja turystyki rowerowej, promocja jazdy rowerem, jako alternatywnego środka transportu, wdrażanie idei smart city w miastach.

Jak ważne jest zdrowie nikogo z naszych mieszkańców nie muszę przekonywać. Wspierając różnego rodzaju projekty profilaktyczne, jak chociażby ostatnio – możliwość zbadania się w cytomammobusie, czy wprowadzając program lekowy, który wspomaga finansowo mieszkańców naszej gminy w zakupie leków, staram się na każdym kroku, aby zdrowie mieszkańców było na pierwszym miejscu. O naszą kondycję możemy również zadbać samodzielnie, poprzez różnego rodzaju aktywności fizyczne. Jedną z nich jest jazda na rowerze. Nie ważne ile mamy lat, przejażdżki rowerowe to olbrzymia frajda dla osób w różnym wieku dlatego też w tym roku postanowiliśmy przystąpić do projektu „Rowerowa Stolica Polski”. Chcemy, aby o  Ćmielowie było głośno w całej Polsce – mówi Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa.  

Joann Suska, burmistrz Ćmielowa
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Przypomina, że zasady rywalizacji są bardzo proste. Rowerzyści pobierają specjalnie stworzoną przez miasto Bydgoszcz (organizatora rywalizacji) darmową aplikację, która rejestruje trasy i ich długości.  Dzięki wspólnemu zaangażowaniu użytkownicy przyczyniają się do masowego wdrażania idei „Smart City”. A co najważniejsze, akcja motywuje mieszkańców do zdrowej sportowej rywalizacji i wspólnej zabawy propagującej aktywny tryb życia. 

Wartością dodaną jest pełna, szczegółowa statystyka przejazdów, tzw. „mapa ciepła”. Zebrane dane o najczęściej używanych trasach mogą być przydatnym narzędziem przy planowaniu i projektowaniu ścieżek i infrastruktury rowerowe. Udział w zabawie jest dla uczestników całkowicie bezpłatny.

Miasto, które wygra rywalizację otrzyma przechodni „Puchar Rowerowej Stolicy Polski”. W przypadku wygranej trzy razy z rzędu, Puchar zostaje na stałe w posiadaniu danego miasta.

Aktualnie trwa trening do kolejnej odsłony zabawy, który rozpoczął się 21 marca 2022. Rywalizacja o tytuł Rowerowej Stolicy Polski rozpocznie się 1 czerwca i potrwa cały miesiąc.

Poniżej publikujemy grafikę, która krok po kroku podpowie w jaki sposób można dołączyć do tej akcji. 

Aplikację pobrać można TUTAJ i TUTAJ

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this